Vox Lux Filmi Heyecan Verici Kadrosu ile Vizyonda!

27 Eylül 2019 tarihi itibariyle vizyona giren ve dram müzik türünün en önde örneklerinden birisi olmayı başaran Vox Lux kısa süre içerisinde tüm dünyada dikkat çekmeyi başardı. Yönetmen Brady Corbet başarısının çok etkin bir şekilde görüldüğü filmde özellikle; Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin gibi usta oyuncuların yer alması da kuşkusuz filmdeki beklenti ve başarıyı da buna bağlı olarak arttırdı.

Vox Lux Konusu Ne?

Celeste ve Eleanor adındaki iki kardeşin kız kardeşin başından geçenlerin aktarıldı film 1999 yılında yaşanıyor. Filmde ciddi bir tehlike yaşayan genç kızların, anma töreni sırasında göstermiş olduğu performans, özellikle iki genç kızın anma töreninden şöhrete doğru bir geçiş yapmasını sağlıyor. Celeste sesi ile çok beğenilirken kız kardeşi ona yazarlık konusunda destek veriyor ve bir menajer yardımı ile birlikte de adeta bir pop star ortaya çıkarılıyor.

Fakat şöhretin hızlı bir şekilde tehlikeleri de beraberinde getiriyor ve kısa süre içerisinde skandallar arka arkaya gelmeye başlıyor. 2017 yılına kadar uzanan filmde Celeste’nin bir kızı oluyor ve yine kızını korumak adına ciddi bir yaşam mücadelesi vermeye başlıyor. Bir pop yıldızının yaşadığı konulara değinen ve bu sektöre dair bizlere gerçeklerle yüzleştiren film sağladığı bu imkanlar ile oldukça eşsiz bir örnek.

Vox Lux filminin kadrosunda kimler var?

Film, hikayesi kadar oyuncu kadrosuyla da oldukça etkileyici. Filmdeki oyuncular ve rolleri şöyle;

Natalie Portman Rolü: Celeste

Jude Law Rolü: Menajer

Stacy Martin Rolü: Eleanor

Raffey Cassidy Rolü: Celeste

Jennifer Ehle Rolü: Josie the Publicist

Maria Dizzia Rolü: Dwyer

Natasha Romanova Rolü: Röportaj

Daniel London Rolü: Cliff

Vox Lux Filmine Dair

Türkiye’de dağıtımı gerçekleştirilen film, 114 dakikalık eşsiz bir Natalia Portman performansı sunuyor ve silahlı bir saldırı ile başlayan rehin durumundan dünyaca ünlü bir yıldız hikayesini bizlere aktarıyor. Vizyona girdiği ilk 2 hafta boyunca izleyici açısından çok fazla dikkat çekmeyen yapım, buna rağmen Avrupa ve Amerika’da ciddi bir gişe başarısı elde etmiş durumda. Film üstelik müzikal seven kişiler için de yine eşsiz bir keyif sunuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.