Tatilinizi Renklendirecek 5 Müzik Festivali

Her ülkenin kendi kültürü ile bezediği müzik festivalleri bulunurken, bu festivallerden bazıları ülke sınırlarını aşmayı başarmış durumda. Bu bakımdan müzik tutkusu olan kişiler için bu festivaller vazgeçilmezler arasında bulunuyor. Farklı etkinlikler, sanatçılar, şovlar ile süslenen festivallerde eşsiz anlar yaşamak ve deneyimler kazanmak mümkün. Bu bakımdan hem tatil yapmak hem de festivallere katılmak isteyen Tatilinizi Renklendirecek 5 Müzik Festivali önerilerine mutlaka göz atmalı.

Neden müzik festivali?

Son yıllarda çok daha fazla ilgi gösterilmeye başlanan müzik festivallerinde kuşkusuz en cazip detay, sınırsız müzik keyfi. Üstelik farklı bir ülkede farklı insanlarla bir araya olmak, müzik paydasında bir araya gelerek farklı deneyimler yaşamak ve tatil yapmak da kuşkusuz bu tatillerin cazip olmasını sağlıyor. Bu festivaller arasından en iyilerini seçmek ve eşsiz bir tatil keyfi yaşamak istiyorsanız, ilk 5’e göz atın.

Tatilinizi Renklendirecek 5 Müzik Festivali

Coachella Müzik Festivali

Coachella Müzik Festivali, ABD’de gerçekleştiriliyor. Kaliforniya eyaletinde yapılan bu etkinlikte, dünyanın en popüler sanatçıları ve grupları yer alıyor. Üstelik farklı bir kamp imkanı da yaratan festival, konaklama ile birlikte müzik ile iç içe bir dönem sunuyor. Her yıl gerçekleştirilen müzik festivalinin tarihi ise Nisan ayının 2. haftası. Festival iki hafta boyunca kesintisiz devam ediyor.

Tomorrowland

Dünyaca ünlü bir diğer festival olan Tomorrowland ise 3 farklı ülkede gerçekleştiriliyor. Brezilya, Belçika ve ABD’de bağlantılı bir şekilde devam eden festivalin tarihleri de bu nedenle farklı. Nisan ayının 3. haftası Brezilya’da, Temmuz’un son haftası Belçika’da ve Eylül’ün son haftası ABD’de yapılıyor. Bu nedenle geniş katılımın olduğu festival, müzik dünyasının enlerini bir araya getiriyor. Üstelik festival en iyi müzik etkinliği ödülünü almayı başardığı gibi 5 yıldan beri de bu unvanını koruyor.

Rock in Rio

İlk kez Rio de Janerio’de 1985 yılında gerçekleştirilen ve sonrasında klasik haline gelen Rock in Rio, Rock müziğinin ağırlıkta olduğu bir festival. Üstelik etkinlik öncesinde düzenlenen yarışmalarda ve etkinliklerde festival için çok sayıda ücretsiz bilet dağıtılıyor. 1 hafta süren festival, dünyaca ünlü pek çok müzisyeni bir araya getiriyor.

Benicassim Festivali

Sesleri İspanya’dan yükselene Benicassim Festivali, içkili olduğu gibi sınırsız bir eğlence sunuyor. Gençlerin daha fazla tercih ettiği bu festivalde, deniz kıyısındaki bir bölge kullanıldığından dolayı da tatil ile eş zamanlı olarak festival deneyimi yaşamak mümkün oluyor.

Donauinselfest

Donauinselfest ise Avusturya’da gerçekleştiriliyor. Ailece katılıma da uygun olan festivalde özel aile etkinlikleri de düzenleniyor. Müzik ve konserlerin dışında çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapan Donauinselfest, bu bakımdan çoğu kişi için önceliğe sahip.

Bu 5 festival dünyaca ünlü ve her yıl milyonlarca kişinin tercih ettiği etkinlikler olarak dikkat çekerken bu festivallerin dışında alternatif olarak Roskilde Festivali, Sziget Festivali, Exit Müzik Festivali, Sunburn Festivali ve New Orleans Caz Festivali de değerlendirilebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.