Samsung ve Xiaomi’nin 108 MP’lık Telefonu

Kamera performanslarını üst seviyeye çıkarmak isteyen markalar bu konuda birbiriyle yarışır durumda. Samsung 508 mega piksellik telefonu bu alanın öncülerinden birisi olurken kamera performansında da sınırları zorluyor. Öyle ki iki marka tarafından da üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü bildiren telefonlar kamera performansında kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayabilir durumda. Bu konuda İlk açıklamalardan birisi Samsung’dan gelirken çok kısa bir sürenin ardından Xiaomi tarafından da bu alanda çalışmaların yapıldığı bildirildi

Samsung ve Xiaomi’nin 108 MP’lık Telefon Özellikleri Neler?

Samsung cephesinden gelen sızdırmalarda kamera konusunda bugüne kadar en iddialı sensörün oluşturmak adına çalışmalara başlandığı ve bu kapsamda 108 megapiksel çözünürlüğündeki sensörün geliştirildiği belirtildi. Marka tarafından gelen bu sızdırmalar ile birlikte beklentilerin giderek arttığı bu yeniliğin üstelik telefonlarda kullanılmaya başlanması ile birlikte çok daha iddialı olacak.

ISOCELL Bright HMX nasıl gelecek?

ISOCELL Bright HMX isimli 108 MP’lik kamerası bu alanın öncü markalarından bir tanesi olmaya çalışan Samsung’un çalışmalarında üstelik sürpriz bir şekilde Xiaomi ile birlikte olacağı açıklandı. Başlangıç aşamasında iki markanın ayrı ayrı çalışma yapacağı düşünülse de yapılan iş birliği sonucunda açığa Xiaomi ile Samsung’un ortak bir sensör üzerinde çalışacağı çıktı. Geliştirilen bu sensörün hem Samsung hem de Xiaomi marka cihazlarda yer alacağı da gelen bilgiler ile birlikte kesinleşmiş oldu. Bugüne kadarki süreç içerisinde iki markanın ortak bir çalışması olmasa da 108 megapiksellik telefon için güçlerin birleştirilmiş olması ortaya çok daha etkileyici bir sonucun çıkacağını da bizlere işaret ediyor. Bugüne kadar bir kez birlikte çalışan iki markanın, ISOCELL Bright HMX isimli 108 MP’lik kamera için bir araya gelmesi ise özellikle markaların güvenini kazanması ve güçlenmesi adına önemli. Bu bakımdan başta Apple olmak üzere Huaweri gibi sektör devlerinin geçilmesi için iki markanın bu yönde atacağı yeni adımların da önemi oldukça fazla.

Kamerada Yer Alan Teknik Özellikler Neler?

Cihaz için çok fazla bilgi gelmemiş olsa da sensör boyutunu 1/1,33 inçe çıkartacak yeni sistem, 12032×9024 piksel gibi çok büyük bir çözünürlüğün desteklenmesini sağlayacak. Üstelik tüm bu yenilikler ile birlikte cep telefonları DSLR kamera kalitesinin de kullanılmasına imkan sağlayacak.

Başarılı ISO Yönetimi ile Yüksek Kalite

Yeni donanımda, üstelik ISO yönetimi de otomatik bir şekilde yapılarak, en iyi kalitenin elde edilmesi hedefleniyor. Tetracell ve ISOCELL gibi pek çok teknolojinin de dahil edildiği kamera bu bakımdan alanın öncülerinden ve en iyilerinden birisi olabilir. Fotoğraf kalitesinin dışında video performansında da üst düzeyde olacak cihazda, saniyede 30 kare çekim yapılabiliyor. Üstelik kalite ise 6K 6016 x 3384 çözünürlüğünde. Mevcut yenlikler ile birlikte cep telefonlarının kullanım alanları dahi değişebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.