Samsung Galaxy Note Serisi Serüveni

Samsung tarafından bugüne kadar geliştirilen en önemli ve güçlü serilerden bir tanesi olan Galaxy Note kendine has bir serüvene de sahip.

Samsung Galaxy Note Serisi Serüveni Ne Zaman Başladı?

Samsung Galaxy Note serisi serüveni ilk olarak 2011 yılında başladı. Bu tarih itibariyle tanıtımı yapılan cihaz, özellikle kalem kullanımı gibi yenilikleri ile dikkat çekerken S-Pen kalem kısa süre içerisinde kullanıcıların dikkatini çekti. 5 inç 1 büyüklüğündeki ekrana sahip olan Galaxy Note, başlangıçtaki düşük özelliklerine rağmen piyasada hiçbir telefonda yer almayan ek özellikleri ile fark yaratmayı başarmıştı. Bu bakımdan yüksek satış rakamlarına ulaşan ve diğer telefonlar için de önemli bir örnek olarak gösterilen Galaxy Note serüveni böylece başlamış oldu.

Galaxy Note 2

2012 yılına girildiğinde ise Galaxy Note 2 resmen piyasaya sunuldu. Hem telefon donanımlarında hem de özelliklerinde iyileştirmelere giden Samsung, yeni modelinde aynı zamanda S-Pen için de pek çok yeniliği bir arada sunmayı başardı. Bu bakımdan özellikle Galaxy Note 1 modelini seven kullanıcılar için ikinci versiyon çok daha başarılı bulundu ve kullanım konusunda sağladığı kolaylıklar ile kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaştı. Elde edilen bu ilgiyle birlikte Samsung’un en önemli amiral gemilerinden birisi haline gelen Note serisi, kuşkusuz sektörde yeni bir rakibin olduğunu da net bir şekilde ortaya çıkardı.

Galaxy Note 3

2013 yılına girildiğinde ise Galaxy Note 3 tanıtılarak piyasaya sunuldu. Bu telefonda da kuşkusuz iyileştirilen özellikler ve yer verilen farklı detaylar telefonun dikkat çekmesini sağladı. Üstelik dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemci telefondan elde edilecek performansın da en üst seviyelere çıkmasını sağladı.

Galaxy Note 4

2014 yılına girildiğinde ise Galaxy Note 4 modeli artık markanın en güçlü cihazlarından birisi olarak görülüyor ve ciddi bir kullanıcı kitlesine de ulaşmayı başarmış durumda. Yeni telefonda 2K çözünürlük yer veren Samsung, 8 çekirdekli işlemcileri ile performans açısından da ciddi bir iyileştirmeye gitti. Tüm bu gelişim süreci içerisinde S-Pen çok daha gelişmiş ve kullanıcılara kolaylık sağlayan bir donanım olarak dikkat çekiyor.

Galaxy Note 5

2015 yılında Galaxy Note 5 serisi ile sınırları biraz daha arttıran ve zorlu bir modeli piyasaya sunmuş olan Samsung, 2016 yılı itibariyle tüm bu telefon başarı öyküsünde ciddi bir handikap yarattı.

Galaxy Note 7

2016 yılında piyasaya Galaxy Note 7 serisinin çıkarılması sürpriz oldu. Note altının çıkarılması beklense de marka tarafından yapılan tanıtımlarda sürpriz bir şekilde Galaxy Note 7 piyasaya sürüldü. Özellikle telefon bataryasının 3500 mAh gibi yüksek bir kapasiteyle ulaşması, telefonun oldukça dikkat çekmesini sağlasa da bataryada yer verilen handikaplar ve yaşanan patlama olayları sonrasında Galaxy Note 7 için en zor dönemlerden birisi başladı. Samsung tüm bu konuda sorumluluğu üzerine alırken daha fazla sağlık probleminin yaşanmaması adına para iadesi ve cihaz değişimi gibi programları başlatmak durumunda kaldı.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.