SAKİNLEŞMENİN BİTKİSEL ÇÖZÜM

Yoğun iş temposu, koşturmaca, maddi ve manevi sıkıntı, mevsim değişiklikleri… Derken stres sebepleri böyle uzayıp gidiyor. Tüm bu yaşananlar, ruhsal çöküntüye ve uykusuzluğa sebep oluyor. Bir zaman sonra dert etmememiz gereken şeyleri bile büyütebiliyoruz. Ardından halsizlik, vücutta direncin düşmesi ve bunu takip eden bazı hastalıklar baş gösteriyor. Anlaşıldığı gibi tüm hastalıkların başlıca sebebi, stres ve moral bozukluğudur.
Demek ki kendimizi korumaya ilk olarak, ruhumuzdan ve kafanızdaki yoğunluktan başlayacağız. Kafanızdaki dönüp duran o düşünce ve stresi atabilmek iyi bir gece uykusundan geçer. Fakat düşüncelerle dolu olan beynimiz buna izin vermez. Böyle zamanlarda güzel bir papatya çayı hazırlayıp yatmadan bir saat önce içerseniz. Uykuya rahatlıkla geçebilirsiniz. Papatyanın sakinleştirici bir özelliği vardır. Beyni ve vücudu dinlendirir. Yada, yatmadan önce bir bardak ılık süt, uyumanıza yardımcı olabilir.
Gün içerisinde gerek iş dolayısıyla, gerekse kişisel sebeplerden strese giriyorsanız size tavsiyem, Melisa çayıdır. Kafanızı toparlamanıza, sakin düşünmenize ve rahatlamanıza bir bardak Melisa çayı yardımcı olur. Böylelikle tüm gün sakin ve huzurlu olursunuz. “Peki, nasıl olacak çalışırken melisa çayını nereden bulacağım ve demeyeceğim?” diyorsanız, aktarlardan bulabilirsiniz. Çantanızda her zaman bulundurabilirsiniz. İş yerinizde sıcak suya bir tutam melisa otu koyup, bir iki dakika çözülmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Dilerseniz bal koyarak tatlandırabilirsiniz. Stres ne kadar azalırsa, kaygılarda o kadar o kadar yok olur, işler daha rahat ilerler. Gece olunca, sakin kafa ile uykuya da kolay geçilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.