Sagopanın Son Albümü

Sagopa’nın asıl tanınan adı Sagopa Kajmer’dir. Sagopa Kajmer’in gerçek adı Yunus Özyavuz’dur. Sagopa’nın aynı kendisi gibi Samsun’da doğmuş olan Emre Özyavuz adında bir kardeşi bulunmaktadır. Sanatçının doğum tarihi 1978 yılıdır. Sagopa Kajmer müzik hayatına radyo programlarında DJ’lik yaparak girmiştir. Radyoda yapmış olduğu programların ardından sesindeki başarı, şarkılarındaki ahenk sebebiyle Türkiye’de bilinir bir rapçi olmuştur. Sagopa Kajmer Samsun’dan İstanbul’a İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fars Dili ve Edebiyatı Bölümünü okumaya gelmiştir. Sanatçının ismi Mısır’da bulunan piramitlerden birisinin adı olan Sagopa’dan almıştır. Soy ismini ise bu piramitlerin gizemi çözmeye çalışırken orada vefat eden bir arkeoloğun soyadından almıştır.

Sagopanın Müzik Kariyeri

Sagopa Kajmer bir dönem İsmail Ağa Cemaatine üye bir kişiydi. 1998 yılında ise profesyonel anlamda müzik işi yapmaya karar vermiştir. Kajmer ilk öncü kuruluşu olanı Kuveyt Mira’yı kurmuştur. Bu kuruluşun ardından ilk albümü olan ‘’Yeraltı Operasyonu ‘’ismindeki albümünü piyasaya sürmüştür. Sagopa Kajmer eğitim için İstanbul’a geldikten 1 yıl sonra müzik ile ilgili çeşitli girişimler yapmaya başlamıştır. Sanatçı 2001 yılında “Silahsız Kuvvet” mahlası ile yayınlanan “Sözlerim Silahım ve İhtiyar Heyeti” albümleri piyasaya sürülmüştür. Sanatçının çıkarmış olduğu bu albümlerin ardından “10 Kuruş “adlı ilk albümü piyasaya çıkmıştır ve pek çok kişi bu şarkıları dinlemeye başlamıştır. Rapçi Gora filmi için “Al Birde Buradan Yak “isimli bir şarkı yapmıştır ve bu şarkı oldukça başarılı olmuştur.

Sagopa Ve Rapçi Ceza

2002 yılında Ceza Med Cezir albümünün prodüktörlüğünü üstlenen Sagopa daha sonrasında yaşanan bazı sıkıntılar ile Ceza ve Sagopa Kajmer bütün ilişkilerini sona erdirmiştir. Sagopa Kajmer 2015 yılının başlarında daha önceden çıkarmış olduğu albümlerini YouTube üzerinden paylaşmaya başladı. Sanatçı 1998 ve 2001 yılları arasındaki albümlerini Underground  Years toplama albümü adı altında YouTube üzerinden ücretsiz olarak olarak sevenleri  buluşturuyor. Sagopa Kajmer 2017 yılında 11 yıllık eşi ile  olan evliliğini bitirmiştir. Şarkıcının eşi de tıpkı kendisi gibi rapçi idi.

Muhteşem Dönüş

Sagopa Kajmer bir süre albüm hazırlığına ara vermiştir. 2019 yılında çıkarmış olduğu Sarkastik EP ile müzik dünyasına harika bir giriş yapmıştır. Sahopa yapacağı yeni albümünü sosyal medya üzerinden de duyurmuştur. Toz taneleri şarkısına da video klip çekerek sevenlerin beğenisine göndermiştir. Albüm içerisinde bulunan Salla gitsin, Neyse, Vazgeçtim, İnan parçaları ve Maalesef adlı şarkılar dinleyenlerin dillerine pelesenk olmuştur. Muhteşem dönüşü ile bütün müzik severleri derinden etkileyen Sagopa Kajmer yeni albümü ile sevenlerinin kulaklarındaki pası silmeye devam ediyor . Sanatçının ilk günden beri çıkarmış olduğu bütün albümlerindeki başarı gibi son albümünde de muhteşem şarkıları, harika sözleri ve rap alanına  yapmış olur katkıları ile rap severlerin en çok dinlediği isimler arasına girmiştir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.