Sağlık sigortası neleri kapsar?

Günümüzde özel sağlık sigortaları baya bir ön plana çıkmaya başladı. Ancak sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz?

Öncelikle sigorta şirketini çok iyi bir şekilde araştırmalıyız. Sağlık sigortasında hangi hastalıkların kapsandığını hangi hastanelerde geçerli olduğunu hepsini tamamıyla öğrenmeliyiz.  Genellikle özel sigorta şirketleri ilk bir yıl bazı hastalıkları karşılamamakta. Bunu durumda haklı olduklarını düşünüyorum.

lz3fP Sağlık sigortası neleri kapsar?

Çünkü şirketlerini art niyetli insanlardan korumak istiyorlar. Örneğin menisküsü bulunan bir hasta bunu öğrendiği zaman kendine gidip özel sağlık sigortası yaptırabilir ve menisküs ameliyatının ücretini sigorta şirketine karşılatabilir.

İşte sigorta şirketleri de bu tip durumların önüne geçmek için ilk bir yıl menisküs ve burun ameliyatı gibi bazı durumları kapsamamaktadır.

Bazen sigorta şirketleri bazı hastanelerle anlaşmaktadır. Biz anlaşması olmayan bir hastaneye gittiğimizde ise her ne kadar özel sağlık sigortamız olsa da muayene ücretimiz sigorta şirketi tarafından karşılanmamaktadır.

Bu tip durumların önüne geçmek için yine sigortamızı yaptıracağımız şirketi tüm şartlarıyla incelememiz gerekmektedir. Özellikle yaptırdığımız sigortanın ne tür hastalıkları karşıladığını ve kapsam dışı olan maddelerini iyi öğrenmemiz gerekmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.