Saç bakımı nasıl olmalıdır?

Saç bakımı, kişiden kişiye göre farklılık göstermektedir. Herkesin saç tipi birbirinden farklı olacağı için, genel bir saç bakım önerisinde bulunmak zor olacaktır. Saç tipinize göre, bakım değişiklik gösterecektir.

Örnek vermemiz gerekirse kuru saçların nemlendirici şampuan kullanıyor olması gerekiyorken, bunun tam aksine boyalı saçların da onarıcı şampuan kullanması gerekmektedir.

Psxpp Saç bakımı nasıl olmalıdır?

Saçlarınızı, yapısına göre uygun bir şampaun ile düzenli olarak yıkamalı ve bir ritim belirlemelisiniz. Düzensiz saç yıkamalarınız saçınızın yıpranmasına sebep olur fakat saçınızın durumuna göre 2 günde, 3 günde bir saçınızı yıkamak gibi bir ritim belirleyebilirsiniz.

Bu işlemin dışında saçınızı günlük olarak taramanız, saçınızdaki tortuları döker, kırıkların ayrıştırılmasını sağlar ve aynı zamanda kan akışını da canlandırır. Böylece kafa bölgesinde saçlarınız için daha sağlıklı bir yaşam ortamı sağlayabilirsiniz.

Saç derinizin güçlenmesini istiyorsanız, şampuanladıktan sonra saç derinize parmak uçlarınız ile masaj yapabilirsiniz. Özellikle saçlarınızı birden fazla kez şampuan ile yıkamalı ve ikinci seferde olabildiğince saçınız ile şampuan arasında etkileşim olması için beklemelisiniz. Bu bekleme süresinde parmak uçlarınız ile saç derinize daireler çizerek masaj yapmanızı önermekteyiz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.