Normal doğum mu, Sezeryan Doğum mu?

Yukarıda belirttiğimiz cümlenin cevabını muhakkak ki hamile olan bayan kendisi belirleyemez gebelik sürecinde kendisini kontrol altında bulunan ve gerekli tetkiklerini yapan uzman doktor bu sorunun cevabını anne adaylarına sunacaktır.

Ne zaman normal doğum, ne zaman sezaryen uygulanabilir bu hamile bayanın hamileliğinin son aşamasına gelipte doğumun yaklaştığı ve başladığı anda birden bire de oluşabilir.

yro7i Normal doğum mu, Sezeryan Doğum mu?

Hamile bayan hamileliği sürecinde her şeyi normal şekilde devam ediyor ve yapılan tüm tetkikler normal doğum sonucuna varıyor ise anne adayının normal doğumu tercih ederek bunu uygulatmasında yarar vardır fakat bu durum bazı durumlarda gerçekleşmeyebili.

Tam normal doğum hazırlıklarına başlanmış iken bebek ile ilgili bir takım sıkıntılar aniden ortaya çıktığında ise sezaryen doğuma geçilebilir bunun için annelerin hamilelik sürecinde ne tür bir doğumu yapacakları çoğunlukla belli olmayabilir.

Yine bazı anne adayları ise normal doğumun ağrılı ve sancılı dönemini yaşamayıp kendilerinin ve doktorlarının onaylayacakları doğum şekli olan sezaryen doğumu tercih edebilirler.

İşte genellikle hamilelik sürecinde verilecek kararlar doğum yöntemlerini belirliyor ise de yine de bebek sağlığı ve yaşamsal sıkıntıları ile normal doğumun yanı sıra acil bir şekilde de sezaryen doğumuna hemen karar verilerek geçilebilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.