Müzik dinlemenin en kolay yolu

İnternet bağlantı hız standartlarının yükselmesi ile internet sayfaları şarkı indirme konseptine uygun dizaynlar yapmak yerine Online müzik dinlemeye uygun konseptler geliştirir hale geldiler.

 

oPgCX Müzik dinlemenin en kolay yolu

Artık uzun süreli şarkı ve albüm indirmeleri yerine internet kullanıcıları anında dinlemeyi tercih ediyorlar. Online müzik dinleme sitelerinin gelişmesi sonrası müzik piyasası yeni bir ölçüm aracı kazanmış durumda.

Özellikle gençlerin müzik dinlemek için online müzik dinleme sitelerini tercih ettiği düşünülürse bu sitelerden gelen istatistikler, en doğru veriyi almak için kullanılması gereken yerler halini almış bulunuyor.

Genel olarak Manganın şarkıları ve Cezanın şarkıları gibi rock ve rap tarzı şarkılar listelerin en başında görülmekte. Asıl adı Bilgin Özçalkan olan Cezanın şarkıları ile 90 ların ortasından itibaren rap müziğin Türkiyede sevilmesi için büyük çaba gösterdi.

İlk büyük çıkışını Med Cezir ile gösteren Ceza, Holocaust, Yerli Plaka, Rapstar, Sen oyna dilber, Mürekkep doldurdum, Feyz al gibi şarkıları çok sevildi. Cezanın şarkıları sert sözleri, bizden müziği ve rapi daha yukarılara taşıyan düzenlemeleri ile tanınıyor.

Önceki İçerikAnadolu Rock
Sonraki İçerikKolera Hayatı
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.