Lord of The Rings Dizisi Geliyor

Stüdyo J.R.R. tarafından çalışmalarına başlanan Lord of The Rings dizisi geliyor. Tüm dünyada büyük bir akım yaratarak en çok izlenen filmlerden birisi olmayı başaran Lord of The Rings, bu başarısının dizi olarak da gösterebilecek mi?

Lord of The Rings Dizisi Ne Zaman Gelecek?

Amazon’da yayınlanacak olan en önemli yapımlardan birisi olmaya aday Lord of The Rings, söylentileriyle dahi büyük bir beklenti yaratmayı başardı. Konuyla ilgili açıklamalarda Prime Video servisinde yayınlanması planlanan dizi, gizli bir şekilde çekiliyor. Bu nedenle dizinin nasıl olacağından ziyade daha çok güvenlik önlemleri konuşuluyor.

Lord of The Rings Dizisi İçin Güvenlik Önlemleri Arttırıldı

Dizi için herhangi bir sızdırma yapılmaması adına özel bir çekim alanının oluşturulduğu ve üstelik alanda dahi güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olduğu ifade edildi. Zira tamamen bağımız bir şekilde hazırlanan yazar odasına giriş çıkışlar dahi parmak izi ile gerçekleşiyor.

Tüm bu gizliliğe rağmen resmi hesaplar üzerinden zaman zaman yapılan Lord of The Rings paylaşımları ile birlikte dizi hakkında ipuçları da sunuluyor. Daha önce benzer güvenlik önlemleri Game of Thrones çekimlerinde de görülmüştü. Fakat dönem dönem yapılan sızdırmalar nedeniyle dizi ekibi için ciddi eleştiriler gelmiş, önlemlerin yeterli olmadığı yönünde ifadeler gündemde yer almıştı. Lord of The Rings dizisi için ise böyle bir durumun yaşanıp yaşanmayacağı merak ediliyor.

Lord Of The Rings İçin İlk Paylaşım Sosyal Medyadan Geldi!!

“Önce bir haritayla başladım” şeklindeki ilk paylaşım ile birlikte hikayedeki harita sistemine dair detaylara dikkat çekildi. Orta Dünya haritasının görüldüğü paylaşımda Mordor, Gondor, Rohan, Shire, Mirkwood bölgeleri görülüyor. Bu ifadelerin ardından ise yapılan diğer paylaşımlar şöyle;

“Üç yüzük, göğün altında yaşayan Elf Kralları’na”

“Yedisi taştan saraylarında Cüce Hükümdarlar’a”

“Dokuz Yüzük Ölümlü İnsanlara, ölecekler ne yazık”

Yapılan bu açıklamalar ile birlikte dizinin, film ile benzer bir hikaye üzerine olacağını gösteriyor. Fakat yapılan değerlendirmelerde hikayenin filmden çok daha önceki tarihlere odaklanacağı yönünde.

Lord of The Rings Dizisinde Neler Olacak?

Dizi için arka planda Amazon’un olması, beklentilerin yüksek olmasına neden oluyor. Zira gelen bilgilerde 1 milyar dolara kadar yüksek bir bütçenin sadece dizi için ayrıldığı konuşuluyordu. Böylesine dev bir bütçe ile çekilecek dizinin beklentileri karşılaması halinde ise dünya genelinde yeni bir akım oluşturulabilmesi mümkün. Zira Game of Thrones gibi efsaneler milyonlarca kişiyi peşinde sürüklemeyi başarmıştı.

Amazon cephesinden gelen bu hamle, özellikle Netflix’e karşı ciddi bir meydan okuma olarak da kabul ediliyor. Zira bugüne kadar platformlardaki en büyük güç Netflix’te olsa da Amazon ve diğer rakipleri tarafından yapılacak benzer hamleler, sektördeki rekabeti çok daha üst düzeye çıkarabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.