Küpe Seçerken Yüz Simanız Uygun Mu?

Aksesuar denildiğinde ilk akla gelen takı küpedir. Gerek iş hayatında, gerek özel hayatta kullanılan küpelerde yapılacak seçimler fazlasıyla önem taşır. Küpe denildiğinde özellikle yüz seçimine uygun olup olmama hali ayrı bir önem taşıyan detaydır. Buna göre hangi yüz simasına hangi tip küpe sorusu bu işin püf noktasıdır. Küpe yüzün şekline göre yüzü geniş, olduğundan daha ince görünmesini sağlayabilir. Bu nedenle yapılan kombinlerde aksesuar noktası olan küpelerin yüzle örtüşmesi artı dikkat isteyen bir durum halindedir.

 

Yuvarlak Bir Yüzün Küpe Seçimi

Yuvarlak bir yüze sahiplik söz konusu ise yüzün daha ince görünmesi için uzun ve kıvrımlı küpeler tercih edilmelidir. Ufak özellikle top küpeler kesinlikle kullanılmamalıdır. Yüzün yuvarlaklığının dengelenmesi açısından bu seçim önemli noktadır.

 

Kalp Şeklinde Bir Yüze Küpe Seçimi

Eğer yüz siması kalp şeklindeyse çeneye doğru bir daralma olduğundan burayı dengelemek açısından sallantılı küpelere ihtiyaç vardır. Böylelikle o dar kısım bu tarz küpelerle çok daha hoş bir görünüme kavuşacaktır.

 

Kare Bir Yüze Küpe Seçimi

Eğer yüz kare şeklindeyse küpe modelleri orta boyu geçmemelidir. Böylelikle kare tip surat çok daha yumuşak bir hata dönecektir. Yüzün dikkat çekici hali bir küpe ile bambaşka havaya bürünecektir.

Her insanda yüz simaları farklı farklıdır. Eğer uzun yüzlü bir bayan iseniz uzun küpelerden kesinlikle uzak durulmalıdır. En fazla yüzün orta kısmına kadar uzunlukta bir küpe seçimi ile bu denge sağlanmış olacaktır. Üçgen ya da kare küpe modelleri de bu simaya sahip kadınlar için uygundur. Kadınlar tarzları başta olmak üzere, giydikleri kıyafetler, seçtikleri renklere uygun ve en önemlisi yüz tiplerine uygun küpe seçmekle çok daha hoş bir hale bürünebilirler. Basit ama uygun bir zarif küpe ile kalabalık bir kadın topluluğunda dikkat çekmek yeterli olabilir.

 

Küpe Seçimlerinizi Uygun Parçalar İle Kombinleyin

Takı alırken ve takıyı kullanırken yüz hatlarının ön plana tutularak uygun parçalarla kombin edilmesi ile doğal güzelliğin korunası hali ile güzellik ve takının verdiği dikkat çekicilik ön plana çıkacaktır. Uygun küpe seçmekle çok şık ve çok stil bir hal almak mümkündür. Kadınların dünyasında olmazsa olmaz olan aksesuar, her zaman için kendine yakışanı bulmaktır, özen göstermektir. Aksi takdirde çok şık bir kıyafet yanlış bir küpe seçimi ile tamamen güzelliğini kaybedecektir. Takı dünyası kendi içinde çeşitlilik gösterir. Ve bu çeşitliliğin içinde olan küpe diğerlerine oranla çok daha sık tercih edilen aksesuar tipidir. Takıyı kullanacak kişinin kendisinde farklı bir ışık yaratması için bir küpe harikalar yaratabilecek özelliktedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.