Kolera Hayatı

Koleranın gerçek ismi Esen Güler Özyavuzdur. Gençlik yıllarında breakdance yapmaya başlayan kolera bür süre sonra rap müziğine merak sarmıştır. İlk kaydını dj mic checkin stüdyosunda 1998 yılında almıştır. Zamanla silahsız kuvvet ile düetler yapan kolera ilk bandrollü albüm çalışmasını 2004 yılında Karantina embroya adlı çalışma ile duyurmuştur. Ardından sagopa kajmer ile bir çok düet çalışması yapmıştır.

Bu düet çalışmaları bir çok insanın rap dinlemesini sağlamıştır. 2005 yılında eşi Yunus Özyavuz ( Sagopa Kajmer ) ile kendi müzik şirketleri olan Melankolia Müzik Şirketini kurmuştur. Bu müzik şirketinin ilk albümü ise türkçe karma rap albümü olan kafile albümüne yapılmıştır. Kafile Türkiyenin gelmiş geçmiş en iyi hiphop karma albümü olmuştur. Kolera 2007 yılında sagopa kajmer ile birlikte ikimizi anlatan birşey adlı albümlerini hazırlamıştır.

Bu düet albüm ilk haftasında büyük bir satış yakalamıştır. Ardından 2008 yılında kolera solo albümünü sagopa kajmer ile olan plak şirketi melankolia müzik etiketi ile çıkartmıştır. Kolera 2008 yılını 2009 yılına bağlayana gece Kolostrofobi Ep adlı internet albümünü dinleyicilerine sunmuştur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.