Katlanabilir iPad’ler Ne Zaman Geliyor?

Samsung, LG gibi pek çok marka tarafından son dönemlerde katlanılabilir telefonlara yönelik çalışmalar hızlandırılmış durumda. Kullanıcıların da çok fazla dikkatini çeken bu yeni telefon modelleri, katlanarak koruma sağladığı gibi kullanımda da pratiklik sağlıyor. Üstelik çift ekran gibi farklı özellikleri barındıran bu telefonlar, bu bakımdan pek çok farklı üreticinin de dikkatini çekmiş durumda.

Apple’ın Katlanabilir Modeli iPad Olacak!

Apple tarafından ise özellikle iPad’ler için katlanabilir yapıda bir çalışmanın yapılması bekleniyor. Bu bakımdan katlanabilir iPad’ler ne zaman geliyor, Apple tarafından katlanabilir telefonlar için çalışmaların ne zaman yapılacağı gibi ciddi bir soru işareti ve merak edilen bir detay. Fakat bu konuda özellikle belirtilmesi gereken Apple tarafından böyle bir resmi açıklamanın henüz yapılmamış olması. Fakat gündemde yer alan iddialar markanın böylesine bir teknolojik yeniliğe kayıtsız kalamadığı ve çalışmalara uzun zamandan beri başlamış olduğu üzerinde. Bu bakımdan önümüzdeki yıllarda yeni bir iPad modelinin piyasaya sunulması teknoloji dünyası için bir yenilik olmayacak.

Apple’ın Yeni Modelin Yol Haritası Nasıl Olacak?

Gelen bilgilere göre Apple’ın bu konudaki planlamaları, katlanabilir iPad ve sonrasında katlanabilir bir iPhone. Bu açıdan iPad ile ilk bir denemeye yapacak olan marka, daha sonrasında iPhone’lar için de katlanabilir telefon dönemini resmen başlatmış olacak.

Katlanabilir iPad Kaç Para Olacak?

Apple ile ilgili gündeme gelen bu haberler ile birlikte en çok dikkat çeken konulardan birisi de etiket fiyatları. Normal bir Apple ürünündeki yüksek etiket fiyatları dahi alım gücünü zorlarken, katlanabilir bir cihaz ile piyasaya çıkacak markanın etiket fiyatlarını maksimum seviyelere çekmesi söz konusu.

Böyle bir tabloda ise cihazların ne kadar satacağı, mevcut performansın ve geri dönüşlerin nasıl olacağı ise merak ediliyor. Buna karşın Apple tarafından böyle bir hamlenin yapılmış olması kuşkusuz dikkat çekecek ve yine markanın bu alanda yüksek kullanıcı sayılarına ulaşmasını da sağlayabilecek bir potansiyelde.

Donanımda Beklentiler Neler?

Katlanabilir iPad için özellikle donanımsal açıdan yer verilecek özellikler merak uyandırıyor. Galaxy Fold ve Huawei Mate X gibi rakiplerinin yanında çok daha üstün özelliklere sahip olması beklenen iPad modelleri, üstelik bir cep telefon olarak kullanılmayacağından dolayı da farklılıklar içerebilir. Buna karşın Apple’ın bu konudaki en önemli kozlarından birisi de bu katlanabilir cihaz ile yakalanacak başarı olacak. Zira iPad modeli ile başarıya ulaşılması halinde katlanabilir bir iPhone, kuşkusuz çok daha dikkat çekecek.

Tüm dünya genelinde kullanılan iPhone modellerine yapılacak böylesine bir hamle kuşkusuz markanın ticari operasyonlarını hızlandırabilir. Katlanabilir iPad’ler ne zaman geliyor konusunda kesin bir açıklama yapılmamış olmasına karşın gündemde yer alan iddialar 2020 ve 2021 yıllarına işaret ediyor. Bu açıdan bu yılları beklemek gerekiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.