iPhone 5 Türkçe Karakterle Geliyor

Apple geçtiğimiz günlerde büyük bir gövde gösterisi yaparak yeni ürünü olan iPhone 5′i görücüye çıkarmış ve tanıtımını bir konferans düzenleyerek gerçkeleştirmişti. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Amerika seyahati sırasında Apple CEO’su Tim Cook ile buluşmuş ve ürünlerinde Türkçe karakter de sunma sözünü almıştı.

Tim Cook bu sözünde durdu ve yeni çıkardığı ürünü iPhone 5 ile beraber Türkçe sanal klavye sorununu İşletim sistemi İOS6 ile çözdü. Apple’ın mobil cihazlar için gerçekleştirdiği İOS6 sistemi 19 Eylülden itibaren iPhone ve iPadlaerin yeni işletim sistemi olacak. Dünyanın en ince ve hafif telefonu olan iPhone 5 ‘in böyle bir özellik ile Türk tüketicilerin karşısına çıkması Apple’ın Türkiye pazarını da gerçekten önemsediğinin bir kanıtı olarakta görülebilmektedir.

7oZhn iPhone 5 Türkçe Karakterle Geliyor

Apple’ın en büyük pazarlarından biri olan Türkiye için böyle bir uygulama ortaya çıkarması bizim açımızdan da sevindirici bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de birçok akıllı telefon kullanıcısı tercihini iPhone’dan yana kullanmaktadır. Sanırım bu durumda aslında Apple’ın böyle bir hamle yapmasında önemli rol oynamaktadır.

Apple Türkçe karakter ile Türkiye’de daha da fazla ilgi göreceğe benziyor. Zaten Türk kullanıcıları da yeni iPhone 5′in bir an önce Türkiye’de de satışı sunulmasını sabırsılıkla beklemekteydi. Böyle bir durum bu bekleyenlerin heyecanına bir nebze daha heyecan katmıştır diyebiliriz. Apple’ın Türkiye pazarı için yeni hamlelerini beklemkteyiz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.