İnternet Şifresi Değiştirme TTnet

İnternet artık hayatlarımızın vazgeçilmez bir parçası olmuş durumda. Çünkü bilgi, her zaman ona ihtiyacımız olacak o an için hazır olarak bir tık uzakta beklemekte. Eski zamanlarda ansiklopediler ve kütüphaneler dolusu kitaplar aracılığı ile istenilen bilgiler aranıp bir araya getirilirken şimdi sadece bir tık ile avucumuzun içinde bulunmakta. İnternet kullanıcılığı bunun için hayatlarımıza çok kısa bir zamanda girmiş durumda. Ve bunun bütün avantajlarını da hayatlarımızı kolaylaştırması açısından sunmaktadır.

İnternet bu denli önemli bir unsurken elbette onunla ilgili bazı şeyleri de göz ardı etmemiz doğru olmayacaktır. Mesela kurulumu ve kullanımı konusu da oldukça önemlidir. İnternet kullanımında güvenlik ise çok ayrı bir unsurdur. Bu nedenle internet şifresi değiştirme TTnet de bilinmesi gereken önemli kullanıcı bilgileri dahilindedir.

İnternet Şifre Değiştirme

İnternet kullanıcılarının en önemli sorunu da güvenlik bilgilerinin eksik olmasıdır. Bunun için öncelikle güvenlik ayarlarının tam yapılması gerekmektedir. İnternet güvenliğini sağlamak veya unutulan wifi şifresini değiştirmek için çok basit birkaç adımın uygulanması gerekmektedir. Öncelikle modem ilk olarak bir şifreye sahip şekilde tasarlanarak bu şekilde üretilmektedir.  Bu şifre de modemin arkasında yer alan Wifi Router ismi ve yer alan kısmı bulunur. Diğer bir seçenekte kullandığınız modemin tanıtım kitapçığında varsayılan bir şifre bulunabilir. Bunun haricinde ise wifi adını isteğe bağlı olarak değiştirilebilir.

Modemin ara yüzüne göre bu değişiklik gösterilebilir. İnternet şifresi değiştime TTnet de bu şekilde değiştirilir. Başlat Çalıştır bölümüne cmd yazarak giriş yapılan konsola, bazı komutlar sayesinde birçok işlem yaptırılabilir. Bu adımdan sonra açılan Windows penceresine istenilen bazı komutlar verilerek “ipconfig” komutu da yazılarak enter tuşuna basılır. Ekranda yazılı olan değerlerden Default Gateway yani  Varsayılan ağ geçidi yazısı önemlidir. Diğer adımlarda işe yarayan kısımlardandır. Bu kısımda sürekli kullanılan değer olan 192.168.1.1 ya da 192.168.2.1 gibi bir değer de görülür. Bu modeme göre değişiklik gösterebilir. Karşılaşılan numara unutulmaması için bir yere yazılır ve devam edilir. Sonrasında ise diğer basamaklara geçilir.

Kullanıcı Adı ve Parola

Ekranda yazan kullanıcı adı ve parola yazan bir kısım vardır.  Bu kısımda daha önce bir değişiklik yapılmadıysa genellikle kullanıcı adı admin olarak ayarlanmıştır. Burada istenilen değişiklik yapılamıyorsa internete modem markası ve modeli yazılarak varsayılan modem kullanıcı adına ve şifresine erişim sağlanabilir. İnternet şifresi değiştirme TTnet işlemi de bu şekilde tamamlanmış olur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.