İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram son yılların oldukça popüler bir sosyal mecrası ve bu da diğer sosyal medya platformları gibi hesabınızı silmenizin zor olduğu bir platformdur. 

Sosyal Medya

Gelişen teknoloji ile bilgisayarlar ve telefonlar artık günümüzün vazgeçilmezleri haline geldi. Sosyallik anlayışı ise haliyle bu cihazların içerisine taşındı. Yeni bir sosyal medyanın ortaya çıkması ile arkadaşlarımıza eşlik etmek için veya o sosyal medyayı keşfetmek için içerisine dahil oluyoruz. Özellikle son zamanlarda sosyal medya sayısı gittikçe artmaktadır. Sosyal medyalara dahil olma olayı ise oldukça kolay oluyor. Kayıt yapmanız ve size ayrılan alanı doldurmanız en fazla beş dakika alan bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. 

Kayıt yaptığımız sosyal medyaların içeriklerini her zaman ilk açtığımız gün ki hevesle devam ettiremiyoruz. Yeni çıkan sosyal medyaların içerisine dahil olmak istiyoruz veya onları daha çok seviyoruz. Sosyal medyalardan bunalıp yalnızlık içerisine çekilmek istediğimiz veya artık bulunduğumuz o sosyal platformu çeşitli nedenlerden kullanmak istemeyişimiz ortaya çıkıyor zamanla. 

Kayıt olunan sosyal medyalara kayıt işlemi oldukça kısa sürerken buralardan hesabınızı silmek o kadar da kolay bir işlem olmuyor. Her kullanıcının o sosyal medya ağına katkısı olduğu için üreticiler kullanıcılarını kaybetmek istemiyor. Hesabınızı ortadan kaldırmak bu yüzden bir hayli zorlu bir sürece dönüşüyor. Genel itibari ile ayarlar menüsü içerisinde hesap kaldırmaya dair bir işlem göremiyorsunuz. Sosyal medya ürünlerinin size sunduğu alternatif bir süre beklemeye almak oluyor. Hesabınızı dondurmak gibi geçici çözümler ile çare aranıyor.

İnstagram son yılların oldukça popüler bir sosyal mecrası ve bu da diğer sosyal medya platformları gibi hesabınızı silmenizin zor olduğu bir platformdur. 

Hesap Silmek İçin Gerekenler

İnstagram hesap silme, telefon veya tabletlerin içerisinde bulunan uygulamadan yapması olanaksız bir durumdur. Bu durumu gerçekleştirmek için bir bilgisayara veya telefonunuzun internet tarayısına ihtiyacınız olacaktır. Bir internet tarayıcısına erişim sağlayıp İnstagram’ın web sitesi görünümüne ulaşmanız gerekmektedir. 

Web site görünümünden hesabınızı açtıktan sonra hesap silme seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bunun için aramakla zahmete girmeyin diye kullanabileceğiniz linki https://instagram.com/accounts/remove/request/ size bırakıyorum. 

Hesap silme sayfasını açtıktan sonra İnstagram üreticilerine hesabınızı neden kullanmak istemediğinizi açıklamak zorunda kalıyorsunuz. Bunun için size seçenekler sunuyorlar ve birini seçmenizi istiyorlar. İçerik için kullanıcı kaybetme sebeplerini öğreniyorlar ve böylece platform içerisinde ona göre uygulamalara gidiyorlar. Nedeninizi belirledikten sonra şifrenizi yeniden girerek hesabımı kapat butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Yazılan adımların tek tek gerçekleştirilmesi halinde hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bir daha o hesap bünyesine girişiniz bulunmayacaktır. Sadece profilinizdeki fotoğraflar veya hikayeler değil, profilinizin uzandığı her alan silinecektir. Takip ettiklerinizin listesinden çıkacaksınız, beğendiğiniz fotoğraflardan beğenileriniz kalkacak ve yaptığınız yorumlarda bir daha geri gelmemek üzere silinecektir. Eğer emin değilsiniz geçici olarak hesabınızı dondurmanız da mümkündür. 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.