İlişkinizi Tehlikeye Atan 5 Durum

Kadınlar ve erkek arasındaki ilişkilerde özellikle bazı durumlar ilişkiyi tehlikeye atıyor. İlişkinizi tehlikeye atan 5 duruma göz atarak daha sağlıklı bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Geçmişi Unutmamak

Eskileri bir türlü geride bırakmamak, eşler tarafından eski yaşanmışlıklar ve ilişkiler üzerinde sürekli konuşulması kuşkusuz ilişkinin zarar görmesine neden olacaktır. Bu nedenle de eskileri geride bırakmak ve yeni partner ile birlikte yeni bir sayfa açmak her zaman için öncelikli olmalıdır.

Geçmişte yaşanan iyi hatıraların yanı sıra özellikle kötü olaylarda ilişkinin olumsuz etkilenmesine yol açar. Yaşanan kötü olayların sürekli gündeme getirilmesi, kişilerin enerjisini düşürecek ve motivasyonunu azaltacaktır.

Sorumluluklardan Kaçmak

İlişkide iki tarafın da sorumluluklarını yerine getirmesi gerekir. Bir tarafın tüm ağır sorumlulukları alması, bir tarafın ise sorumluluklarından kaçarak daha rahat bir yaşam çabasında olması kısa süre içerisinde çatışmaları da beraberinde getirecektir. Bu tip riskleri almamak adına ise ilişkide iki tarafın da gereken sorumluluğu alması ve birlikte daha iyi daha kolay bir hayatı yaratması gerekecektir.

Bir Şeyler Saklamak 

İlişkide en çok sorun yaratan durumlardan birisi de saklama ile birlikte ortaya çıkıyor. İlişkide iki tarafın birbirinden bir şeyler saklaması ve bu saklanan gerçeklerin ortaya çıkması, güven adına büyük bir sorun yaratıyor. Kişiler bu tip durumlar sonrasında birbirine karşı açık olmamaya başladıkça güven de duyamıyor. Özellikle uzun süreli bir ilişki isteniyorsa, tüm kartların açık oynanması ve hiçbir şeyin saklanmaması gerekiyor. Aksi halde büyük hayal kırıklıklarının da yaşanması söz konusu.

Eleştirmek

Sürekli eleştirmek, birlikte olduğunuz kişinin yaptığı her şeye söylediğiniz her söze yapmanız kuşkusuz bu konuda yıkıcı olacaktır. Çiftlerin ana hedefi yapıcı olmak ve eksik yanları kapatmaktır. Bu nedenle ilişkinizde hiçbir zaman eleştirmemeli ve birbirinize olabildiği kadar destek olmalısınız.

Kabullenmemek

İlişkide iki tarafın da kendine göre özellikleri ve alışkanlıkları olacaktır. Bu özellikler ve alışkanlıklar insanları insan yapan ve birbirinden ayıran durumlardır. Bu nedenle bir ilişkiye başlarken karşı tarafı olduğu gibi kabullenmek ve bu şekilde bir ilişkiye başlamak gerekir. Aksi halde yaşanan en küçük bir problemde dahi kişilerin birbiriyle ters düşmesi, sorun yaşaması söz konusu olacaktır. Gerçekleri ve kişileri olduğu gibi kabul etmek ve buna göre bir yaşam planlaması yapmak ise daha sorunsuz bir hayat için gerekliliktir.

Tüm bu durumlar ilişkinizin kötüye gitmesine sebebiyet verecektir. Bu nedenle sorunsuz bir ilişki için hem kendinizi geliştirmeye hem de karşı taraftaki kişiye değer vermelisiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.