Hangi Meyveler Cilde İyi Geliyor?

Cilt sorunu bir çok bayanın ortak sorunudur. Sürekli ciltlerinin güzel olmadığından, kırışık veya parlaklık kalmadığından şikayet ederler. Aslında bunun sebebi sadece biziz. Neden mi ? Ne yediklerimize dikkat ediyoruz. Ne de cildimize bakabiliyoruz. Kozmetik ürünleri ile cildimizi yeniden yapılandırmaya çalışarak daha da zarar veriyoruz. Size bir sır verelim mi ?

QoOV2 Hangi Meyveler Cilde İyi Geliyor?

Meyvelerin cilde iyi geldiğini biliyor muydunuz ? Meyveler doğaları gereği doğal besinler olmasından dolayı yararları da bir o kadar fazladır. Meyve yiyerek hem cildimizi besler, hem de cildimizin düşmanlarına karşı cephe almış oluruz. Meyveler ayrıca cilde parlaklıkta katmaktadırlar. Peki hangi meyveler bize iyi gelir ? C vitamini içeren meyvelerden turunçgiller, avokado, muz, çilek, kavun tükerek cildimizi besleyebiliriz. Bunların yanında avokado E vitamini de içermektedir.

E vitamini cildimizde hasar gören hücreleri yenileyerek çevresel faktörlere karşı cildimizi korumaktadır. Tabi sadece sağlıklı şeyler yemekle cildimiz düzelmiyor. Başka ne yapacağız ? Sigara, alkol, kafeinli içeceklerden tamamen uzak durmalıyız. Çünkü bu tür maddelerde cilde zarar verir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.