Gelmiş Geçmiş En İyi 5 Uzay Filmi

Uzay konulu filmler çoğu kişi için favori konulardan birisi. Farklı bir atmosfere sahip olan bu filmlerde her şey yeni ve hayal ürünü. Bu açıdan sinematik olarak daha zengin bir görsellik sağlayan bu filmler, en iyileri ile kaliteli film izlemek isteyenlere de bir alternatif yaratıyor. Gelmiş geçmiş en iyi 5 uzay filmi listesi ile yeni filmler keşfedebilir ve kendinize uzay filmleri ile bir görsel şölen hazırlayabilirsiniz.

İşte Gelmiş Geçmiş En İyi 5 Uzay Filmi

1 – AlIen Serisi (1979, 1986, 1992, 1997, 2012, 2017, …)

Listenin ilk başında yer alan Allen Serisi, kuşkusuz ilk dikkat çekenlerden bir tanesi. İlk versiyonu 1979 yılında çekildikten sonra büyük beğeni kazanan ve daha sonrasında 6 farklı film olarak piyasaya sunulan Allen serisinde üstelik bilim kurgunun yanı sıra korku ve gerilim unsurları da yer alıyor.

2 – Interstellar (2014)

Listenin ikinci filmi ise Interstellar. 2014 yapımı olan ve günümüzde oldukça yakın bir tarihte çekimi tamamlanan bu film de gösterime girdiği andan itibaren büyük beğeni toplamayı başardı. Christopher Nolan imzası taşıyan film, bilim kurgu olmasının yanı sıra bu tür filmler arasında çok ayrı bir yere sahip. Oyuncu kadrosu da oldukça dikkat çektiği gibi film her bir detayıyla çok özel olduğunu gösteriyor.

3 – MartIan (2015)

2015 yapımı bir film olan uzayda tek başına kalan, herkesin öldüğü sandığı bir karakterin başından geçenleri anlatıyor. Uzaydan kurtulmak için tüm imkanları zorlayan karakter, dünyaya haber vererek yaşadığını söylemeye çalışıyor. Yıldız oyuncu kadrosuyla dikkat çeken bir yapım olan Martlan mutlaka izlenmesi gerekenler arasında bulunuyor.

4 – Gravity (2013)

Uzay filmi denildiğinde belki de en çok konuşulan yapımlardan bir tanesi olan Gravity, uzaydaki yer çekimsiz ortam üzerine kurgulanmış durumda. Dünya yörüngesindeki görevleri sırasında yaşanan teknik bir aksaklık nedeniyle 2 astronotun çok ciddi bir yaşam tehlikesi altında kalması filmin odak noktalarından bir tanesi. Yaşanan bu kaza sonrasında birbirine bağlanarak kurtulmaya çalışan karakterler, aynı zamanda gerilim dolu bir hikayenin de ortaya çıkmasını sağlamış durumda.

5 – Life (2017)

Son dönemlerde çekilen en başarılı uzay filmlerinden bir tanesi olan life Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçiyor. İstasyonda çalışmalarını yürüten bilim insanları, çok farklı bir yaşam türünü keşfederken bu yaşam türü giderek insanlığı tehdit etmeye başlıyor.

Gelmiş geçmiş en iyi 5 uzay filmi arasında yer alan bu filmler, milyonlarca kişi tarafından izlenerek bu alanda kendini kanıtlamaya başarmış durumda. Her yıl farklı örneklerine rastladığımız uzay filmleri, kuşkusuz ciddi bir rekabetin yaşandığı bir alan. Bu filmlerin dışında ilk 5’e giremese dahi Red Planet gibi çok başarılı örneklerle kesinlikle es geçilmemesi gerekenler arasında bulunuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.