Geçmişten Günümüze “İnternet” Serüveni

Mustafa TEZCAN. Eylül, 2017.

Geçmişten günümüze en önemli icat olarak tarihe ismini kazımış olan internet, hayatımızın her döneminde artık olmazsa olmazlar arasında en üst sıralarda yer alıyor. Ayrıca geçmişle kıyaslama yapınca hayatımızı kolaylaştırması açısından bir hayli dikkatimizi çekiyor.

Türkiye’ye internetin gelişi olarak bilinen 1986 yılı, o günden beri bu mucizevî buluşun hem yararını hem de zararını görmüş olup, gerek yetişkinler gerekse çocuklar için bir tehdit unsuru olmaktan bir türlü kurtulamamıştır. Ebeveyn kontrolü olması gerektiği konusunda hem fikir olan birçok uzman, zararlarının yanı sıra dev bir sanat galerisi, kitap fuarı, alışveriş imkânı sağlayan internet söz konusu olunca memnun kalacağınızı defalarca vurguluyor.

İnternet Deyince

Özellikle hiç gayret sarf etmeden evinizde oturduğunuz yerden yapacağınız alışverişler ile kendinizi iyi hissedecek ve yorulmamış olmanın verdiği mutluluğun tadını çıkaracaksınız. Hal böyle iken internetin zararlarına gelecek olunursa geçmişten günümüze olan insanlık serüvenini yavaşlatmış ve oturduğu yerden kalkmayan, her işini internetten halleden pasif bir anti sosyal insan grubu oluşmasına meyil vermiştir.

Tüm dünya genelinde iletişim kurma aracı olarak biline internet, günümüzde farklı amaçlar doğrultusunda kullanılması ile de gündeme gelmiş olup, ailelerin tedirgin olmaları konusu ortaya atılmıştır.

İnternet boş vakitlerinizi çeşitli aktiviteler yaparak değerlendirebileceğiniz bir mekân tasarlanmış olup, tüm amacın insanlık gelişimi olması açısından oldukça tutulan bir iletişim aracıdır. Sosyal paylaşım sitelerinde dolaşabilir, paylaşım yapabilir, duygu ve düşünceleriniz ile insanlığın gelişimine katkıda bulunabilir ve bunun gibi birçok faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.