Film İzlerken Yanınıza Almanız Gerekenler

Keyifli seyirler için film öncesinde hazırlık yapmanız gereklidir. Hem mod olarak hem fiziksel olarak film izlemeye hazırlanmak, izlediğiniz filmden gerçekten keyif almanızı sağlar. İzleyeceğiniz film türüne göre yanınıza almanız gereken eşyalar farklılık gösterir. Ayrıca mevsim ve film izleyeceğiniz mekana göre de yanınızda bulundurulması gerekenler değişebilir.

Evde film izlemenin keyfini artırmak için öncelikle;

 

  • Odayı Hazırlayın

 

Film izleyeceğiniz odayı havalandırın, koltuğunuzu hazırlayın. Romantik bir film izleyecekseniz, şık bir mum yakmayı unutmayın. Şayet mevsimlerden kış ise battaniyenizi yanınızda bulundurun. Keyfinize fazla düşkünseniz ve filmi yalnız izleyecekseniz, yastığınız mutlaka yanınızda olsun. İdeal omuz görevi, yastık tarafından üstlenilebilir.

Televizyon konumu ve izleyeceğiniz koltuğun konumunu en ideal biçimde ayarlayın. Gerekli durumlar için peçete veya kağıt mendil, filme hazırlık aşamasında almanız gerekenler arasındadır.

 

  • Abur Cuburları Hazırlayın

 

Yemek yemek, en çok TV izlerken keyiflidir. Film türüne göre abur cubur tüketimi ise filme eğlence katan unsurlardır. Komedi filmi izlerken patlamış mısır yemeyin veya sıcak içecekler tüketmeyin. Yoğun kahkahalarda kahve üzerinize dökülmesin, mısır boğazınıza kaçmasın. İçeceğiniz, yiyeceğiniz koltuğunuzda hazır olmalıdır.

Patates cipsi, mısır cipsi ve çikolata, film izlerken en çok tüketilen av-bur cuburlardır. Asitli içecekler, çekirdek, kuruyemişler ve fındık ezmeleri, film türüne göre filme heyecan katan abur cuburlar.

 

  • Erişim Aygıtları

 

TV kumandasını, kullanıyor iseniz DVD kumandasını, hoparlör kumandası, dekoder kumandasını yanınıza alınız. Telefonunuzu sessize alarak, film izlemeye hazır hale gelebilirsiniz. Işıkları kapatın, perdeleri kapatın ve sesli çalışan cihazlar var ise film süresince kapatın.

 

  • Arkadaşınızı Hazırlayın

 

Birlikte film izleyeceğiniz arkadaşınız, aile bireyiniz veya sevgilinizde etkinliğe hazır olmalıdır. Kalabalık ailelerde komedi filmleri inanılmaz eğlenceli bir etkinliğe dönüşür. Sevgiliyle genellikle romantik veya aksiyon filmleri izlenirken, arkadaşa göre duygusal filmler tercih edilir.

Belgesel, biyografi, sanat filmleri gibi etkinlikler için filmi dikkatle izlemek, film sonrası değerlendirmeler için önemlidir.

 

  • Pijama Konsepti

 

Film izlerken yapmanız gerekenler arasında rahat kıyafetler giymek yer alıyor. Yalnız izlediğiniz filmlerde pijama en rahat kostümdür. Arkadaşlarınızla da film izlerken en rahat kıyafetleri giymek, ekrana konsantre olmanızı sağlar. Üstelik uzanırken oldukça rahat edersiniz. Mevsime göre ev kıyafeti seçimi yapabilirsiniz.

 

  • Mental Hazırlık

 

Filmi, gerçekten izlemek istiyorsanız mental olarak hazırlanmanız gereklidir. Zihninizi dinginleştirin, tüm sorunları unutun ve zihnen hazır olun. İzlediğiniz filmi anlamak için modu yakalamak gereklidir. Tamamen hazır olduğunuzda kumandanın düğmesine basın ve başlatın.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.