Ezhel’in Son Albümü

Son dönemlerin en çok dinlenen rap türlerinden bir tanesi Ezhel ismi ile bilinen sanatçıdır. Sahne adı Ais Ezhel olarak geçse de gerçek adı Ömer Sercan İpekçioğlu olarak geçmektedir. Sanatçı 1990 yılında Ankara’da dünyaya gelmiş olan fakat aslen Erzincanlı’dır. İlk albümünü 2017 yılında piyasaya çıkaran sanatçı pek çok kişi tarafından dinlenmeye başlamıştır. Sanatçı uzun yıllar Ankara’da bir mahallede yaşadığı için bu mahallenin kültürünü şarkılarına yansıtmıştır. Çok kısa bir süre içerisinde milyonlar Ezhel dinlemeye başlamıştır. Ezhel’in ilk albüm adı Müptezel olarak hazırlanmıştır. Albümde hem hiphop hem raci hem de trap müzik türleri bulunmaktadır. Tabii Ezel’in yaşayış tarzı da ünlü olmasının önemli nedenleri arasındadır.

Ezhel Sanat Hayatı

Ezhel çıkarmış olduğu ilk albümden bu yana dikkatleri üzerine çekse de şarkıları tartışma konusu olmaya başlamıştır. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, ve daha pek çok ünlü isim ile yapmış olduğu 8 adlı şarkısı ile çok geniş kitlelere ulaşmıştır. 2011 yılında kurmuş olduğu Voo Doo records birçok başarıyı kendilerine getirmiştir. Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacının içerisinde 1. olan Ezhel daha pek çok alanda da başarılarından söz ettirmiştir. Ezhel’in ilk çıkmış olduğu andan itibaren şarkılarında vermiş olduğu bazı mesajlar tartışılmaya devam etmiştir. Bu tartışmalar 2018 yılında ciddi bir sonuca bağlanmıştır.

Ezhel Neden Tutuklandı

23 Mayıs 2018 tarihinde bazı şarkılarında uyuşturucuyu kolaylaştırdığı, uyuşturucu kullanımına özendirici ithamlar bulunduğu sebebiyle gözaltına alınmıştır. Sanatçının gözaltına alınması bazı kişiler tarafından eleştirilse de yayınlamış olduğu bazı şarkılarının içerikleri davaya konu olmuştur. Özgür düşüncenin ihlal edilmesi gibi pek çok sebepten dolayı Twitter’da Ezhel’in serbest bırakılması üzerine yayınlar yapılmıştır. Ezhel’in iddianamesi 5 Haziran 2018’de hazırlandı ve yargılanması devam etti.. 19 Haziran 2018 tarihi ile beraber sanatçının suç işleme kastı ile hareket etmediğine inanıldığı ve sanat eseri olduğuna karar verilerek beraati açıklanmıştır.

Lights Out

Ezhel’in son albümü 2019 yılında yayınlanmıştır. Lights-out adlı bu albümü de müzikseverler tarafından kucaklamıştır. Sanatçı aynı yıl farklı singlelar ile de dikkat çekti. Rap dünyasının yeniden hareketlenmesi ve dinleyici talepleri farklı tarzı ile dikkat çeken Ezhel’in de dinlenmesi için önemli bir süreç olmuştur. Rap dünyası pop dünyasını geride bırakarak yükselmeye devam ediyor. Türkiye’de bir dönem rape olan ilgi azalsa da son dönemde çıkan kaliteli albümler ve sesler bu düzeni tersine çevirdi. İnsanlar rap tarzında hazırlanan bütün albümlere gereken değeri vermeye başladığı için rapçi ler bu alana ciddi katkılar sağladı. Ezhel de rapçi olarak bu dönemde üzerine düşeni çıkardığı harika albümleri ile göstermiştir. Farklı tarzı eleştirilse de dinleyenleri azımsanmayacak kadar fazla olmuştur. Lights Out albümü de tam bu döneme uygun bir albüm olarak müzik piyasasında yerini aldı.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.