Elbise

Elbise, genel anlamda bay, bayan ve çocukların vücutlarını örtmek için kullandıkları kıyafetler için kullanılan bir kelimedir. Oysaki elbise, giyim sektöründe bayanlar için özel olarak üretilen kıyafettir. Etek ve üst kısımdan oluşur. Etek kısmı uzun, orta, kısa veya ultra kısa olabilir. Üst kısmı ise askılı, straplez, kısa veya uzun kolludur. Kişilerin tercihleri dikkate alınarak elbiselerin modelleri tasarımcılar tarafından zenginleştirilir. Elbise güzel tasarlandığında bir kadın için tek başına bile çok şık durabilecek bir kıyafettir. Bu sebeple elbise tercihinde bildiğiniz markaların elbiselerini tercih etmeniz uygun olacaktır.

Mekana Uygun Elbiseler

Bayanlar günlük hayatında, çalışma dünyasında, toplantıda elbise giyer. Giyilen elbiselerin modeli ve kumaşı yerine ve konsepte göre değişir. Payetli kumaşlardan dikilen elbiseler günlük kullanıma pek uygun değildir. Triko veya sade kumaşlardan üretilen elbiseler günlük hayatta daha çok tercih edilir. Düz kumaşlarda yoğun olmamak kaydıyla kullanılan süsler, boncuklar ve pullar elbisenin daha şık olmasına yardımcıdır.

Yazlık ve Kışlık Elbiseler

Kış aylarında kalın opak çoraplarla giyilen triko elbiseler çok güzel durmaktadır. Kalın kumaşlar kış aylarında sıcak tuttuğundan tercih edilir. Yaz ve bahar aylarının sıcaklarında bol elbise modelleri tercih edilir. Bol modellerde genellikle şifon veya krep tarzında kumaşlarla vücudun rahatlaması ve ferahlaması sağlanır. Farklı görünmek, en yeni modellere ulaşmak ve  kendinizi iyi hissetmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikMobil İmza Nasıl Alınır?
Sonraki İçerikDeep Web Nedir?
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.