Deep Web Nedir?

Son zamanlarda Deep Web sıkça duyulmaktadır. Deep Web nedir?  Web, internet demektir. Deep Web ise derin internet anlamına gelmektedir. İnternet sanal bir dünya ve yapmak istediğiniz hemen hemen her şeyi yapabildiğiniz bir alandır. Bir şeyi merak ettiğimizde, bankacılık işlemleri başta olmak üzere her şey parmaklarımızın ucunda bulunmaktadır. İnternetin her alanda ve her işlemde kullanılıyor olması bu alanın çok güvenli bir ortam olmasını gerekli kılmaktadır. Sitelere girerken yazdığımız kişisel bilgilerin birilerinin eline geçmesi çok büyük sorunlar yaşanmasına sebep olabilir.

İnternet sitelerinde çeşitli amaçlar doğrultusunda açılmış sayfalardır. Pek çok kişide bu sayfalar hakkında bilgi sahibidir. Deep Web, internet sitelerinden çok farklıdır. İnternette bir site kurmak isteyen kişiler bir sunucudan ya da şirketlerden destek almaktadır. Deep Web’de genellik ile kişisel sunuculardan oluşmaktadır. Burada sunucu kişinin kendi bilgisayarı internette olmaktadır. Bilgisayarın kapanması ile sayfada kapanmaktadır. İnternette bulunan bütün siteler içinde %20’si herkes tarafından bilinen sitelerdir. Kalan %80’nin ise deep web olduğu düşünülmektedir.

İnternetin Başka Bir Yüzü: Deep Web

Deep Web sayfalarında kişisel sunucular bulunduğu için çok farklı sayfalar da bulunmaktadır. Bu sayfaların başında oyunlar, müzikler, kitap, silah satışı ile ilgili ve uygunsuz içeriklerde yer almaktadır. Deep web nedir sorusunun başka bir yanıtı da internetin başka bir yüzü olarak tanımlanabilir. Birçok kişi bu sayfalara girebilmek için çalışmaktadır.

Deep webe erişim sağlanamamalıdır. Çünkü bu sayfaların açılması ile bilgisayarlara virüsler inmeye başlamaktadır. Günümüz şartlarında güvenlik denince içinde sanal güvenlikte yer almaktadır. Hackerlar bu virüsler üzerinden bilgisayarınıza ulaşabilir ve yasal olarak suçlu konuma düşebilirsiniz. Deep webe girmek suç değildir ancak sayfaların çoğu yasal değildir. Bu neden ile girilen her sayfada ne ile karşılaşacağınızdan emin olamazsınız. Deep Web dediğimiz aslında girilmesi uygun olmayan ve zararlı yazılımların bulunduğu bir alan olarak gösterilebilir.

Deep Web’ e Nasıl Girilir?

Deep Web’e girebilmek için ilk önce browser kurulması gerekmektedir. Kurulan tarayıcı üzerinden size anlık bildirimler gelmeye başlayacaktır. Deep web nedir dendiği zaman çok farklı katmanlardan oluşan bir tarayıcı olarak ifade edilmektedir. Derinlere inildikçe çok daha farklı sayfalar ile karşılaşılacaktır.

Merak her zaman iyi bir şey değildir. Bu yüzden bu tür platformlardan uzak durmak en doğru hareket olacaktır. Açacağınız bir sayfa ile pek çok şey değişiklik gösterebilir. Girdiğiniz için pişman olmamak için bilinçli hareket edilmelidir.

Önceki İçerikElbise
Sonraki İçerikTakım Elbise Fiyatları
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.