Blogger’da Başarılı Olabilmenin Kuralları

Bir blog sitesine sahip olmak istiyorsanız, hem dünyada en büyük sayılan blog tabanlı site olarak hem de Google destekli bir platform olmasından kaynaklı olarak sizlerde Blogger’ı kullanabilirsiniz. Blogger üzerinden açtığınız blog sitenizde başarınızı göstermek için aşağıda altın değerinde birbirinden farklı kurallar yazdık. Sizlerde bu kurallar değerince sitenizi güçleştirebilir, daha iyi bir web sayfası kurabilirsiniz.

Blogger sitenizi açarken bir isim belirliyorsunuz. Belirleyeceğiniz isim, yapacaklarınıza dair bilgi veren ve bir o kadar da kısa olan isim olmalıdır. Yaratıcılığınızı burada konuşturmalısınız.

Web sayfanızda her zaman tasarımı değiştirmemeniz önemlidir. Bu nedenle hem Google açısından hem de ziyaretçinin gözüne hitap edebilecek, kullanışlı bir tema seçimi önemli bir faktördür. Tüm ayarlamaları rahatlıkla yapabileceğiniz bir tema seçimi, sizi tema düzenlemesinde rahatlatır, ziyaretçinin siteyi kullanmasında ise kolaylık sağlar.

Google Webmaster tools sayfası üzerinden sitenizi kayıt ettirmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede Google’da indexlenme hız oranınız artacak olup, ilerleyen günlerde ziyaretçilerinizin sitenize ulaşması da bir hayli hızlı olacaktır.

Blogunuz Baştan Aşağı Özgün Olsun!

Her şeyiyle özgün bir blog oluşturun. Öyle bir blogunuz olmalıdır ki, web sayfanızda okunacak bilgilerin her biri ilgi çekici olabileceği gibi internet dünyasında rastlanıldığında da zor bulunur bilgiler olsun. Bu sayede internette var olanları web sayfanıza kopyalamak yerine, özgünlüğünüzle birlikte insanların ilgisini sitenize toplayabilirsiniz.

Blog sitenizde yazdıklarınızı aynı zamanda sosyal ağları kullanarak da buralarda paylaşın. Sosyal ağları kullanarak yapacağınız yazılarınızın paylaşımı, sitenize ya da yazılarınıza ilgi gösterecek daha çok kişi bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu ve benzeri şekilde sizlerde büyüyüp gelişebileceksiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.