Avangers End Game Hedefi Ne?

Marvel Comics’in yapımı olan Avangers sinema filmi, 24 Nisan 2019’da vizyona girdi. Avangers: Endgame, Marvel Studios tarafından yapılan Amerikan yapımı bir filmdir. Süper kahramanları konu alan film, İntikamcılar adı verilen süper kahramanların oluşturduğu bir grubun maceralarını konu alıyor.

Bir önceki yıl yayımlanan Avengers: Sonsuzluk Savaşı adlı filmin devamı niteliğinde yapılmıştır.

Avangers: Endgame Künyesi

356 milyon Dolar bütçe ile yapılan sinema filmi, Anthony russo ve Joe Russo yönetmenliğinde yapılmıştır. Senaryosu Stephen McFeely ve Christopher Markus tarafından kaleme alınan kahraman filmin, gişe rekorları kıran filmler arasında yer aldığı belirtildi. Avanger: Endgame film müzikleri ise Alan Silverstri bestesi

Avangers Endgame Hedefi

Filmin henüz yapım aşamasındayken gişe rekorları kıracağı ön görülen filmin, kısa sürede hasılat rekorları kırdığı belirtiliyor. İlk 12 gün baz alınarak yapılan değerlendirmelerde filmin tüm zamanlarda en hızlı 2 milyar Dolar hasılatı aşan yapımı olduğu belirtiliyor.

Tüm zamanların en iyi filmi olan Avatar, tüm zamanların en iyi hasılat rekorlarıyla ilk sırada yer almaya devam ediyor. Avangers filmi ise pek çok film arasında, kısa sürede izlenilmesi sağlanan filmler arasında yer aldı. Film yapımcılarının hedefi, uzun sürede de hasılat rekorlarının elde edilmedi olarak belirtiliyor.

Avangers: Endgame Hasılat Tahminleri

24 Nisan’da Çin’de, 26 Nisan’da Amerika ve Türkiye’de vizyona giren Marvel yapımı film için sinema eleştirmenleri çok öncelerde tahminlere başladı. Filmden ziyade yapım için harcanan 356 milyon Dolar bütçenin, kaç milyon Dolar kazandıracağı daha çok konuşuldu. Film gösterime girdikten sonra da tahminler ve hasılat değerlendirmeleri yapılarak, film niteliği hakkında çok fazla analizler yapılmadığı görülüyor.

İlk haftada 840 milyon Dolar hasılat elde edeceği belirtilen süper kahraman filminin hasılat kaygısı olmadığı, ancak sinema eleştirmenlerinin hasılat hedefi olduğu anlaşılıyor. Film vizyona girmeden önce yapılan hasılat tahminlerinin büyük oranda yakalandığı söyleniyor. Serinin bir önceki filminde 640 milyon dolar hasılat başarısı elde etmişti.

Hasılat rekoruyla Titanic film rekorunu geçtiği ifade edilen Avangers: Endgame film izlenme verileri hakkında henüz istatistikler ve veriler bulunmuyor.

Avangers Endgame Yeni Serisi

Film sonunu klasik seri filmler niteliğinde açık bırakan Marvel, serinin bir sonraki çekimleri için bilgi paylaşmadı. 2019’da yayınlanan Endgame filminin tanıtımı 2014 yılında yapılmıştı, ancak yapımcıların sıradaki seriyle alakalı yeni hedefleri konusunda bir açıklama yapmadıkları belirtiliyor. Genellikle süper kahramanlarda oluşan grupları konu alan film serisinin yeni bölümü merakla bekleniyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.