Aşk 101 Yeni Sezon Nezaman

Türk dizi tarihi son dönemde dizilerin çok uzun süreli yayınlanması ve dizi içeriklerindeki konuların çok fazla yayılmaya başlamasından dolayı farklı bir boyuta taşınmaya başlamıştır. Özellikle farklı platformlarda hem dünyaya açılmayı hedefleyen hem de dizilerin istendiği şekilde kazanç sağlamasına neden olan farklı arayışlar ortaya çıkmıştır. Bu arayışlar sonucunda netflix üzerinden bazı dizilerin yayınlanmasına karar verilmiştir. Birçok yapımcı ve senarist dizilerin normal televizyon kanalları dışında ücretli bir şekilde kullanılan netflix üzerinden yayınlanmasını talep etmeye başlamıştır. NetflixinTürkiye’de de farklı dizileri ile dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Bu dizilerden bir tanesi de 90’lı yılların lise hayatını anlatan Aşk 101 dizisi olmuştur.

Aşk 101 Dizisi

Aşk 101 dizisinin konusu 90’lı yıllarda lise hayatında bazı sorunlarından dolayı problemli gibi gözüken öğrencilerin aslında farklı amaçlar güttüğünü, bu gençlerin duygu durumlarını ve mücadelelerini anlatan bir dizidir. Dizide hem gençlik yılları hem de daha sonrasında bu yıllara ışık tutan fikirler göz önüne alınmaktadır. İki öğretmenlerinin hayatlarına müdahale ederek farklılaşmasını sağlayacak kudreti ellerinde hissettiğini zanneden dört uyumsuz bir örnek öğrencinin farklı maceralarını anlatan dizi  bütün kitleler tarafından merak edilip izlenmektedir. Dizinin başarılı genç oyuncularının yanı sıra tecrübeli oyuncuları da dikkat çekmektedir. Aşk 101 dizisi ilk sezon 8 bölüm olarak yayınlanmış ve pek çok kişi tarafından izlenmiştir. Netflix’in tıpkı diğer dizilerde olduğu gibi sezon olarak yayınlanan bu dizisinin ikinci sezonunun ne zaman başlayacağı ise merak konusu olmuştur.

Aşk 101 Oyuncuları

Aşk 101 dizisi 24 Nisan 2020’de netflix platformunda yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin senaristi Meriç Acemidir. Yönetmenliğini ise Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer ‘in birlikte yapmış olduğu dizi komedi drama türünde oldukça başarılı bir dizi olmuştur. Dizide hikayeyi anlatan rolün sahibi yetişkin Işığı Bade işçil canlandırmaktadır. Dizi daha çok 1998’de yıllarında geçmektedir. Bu yıllarda karakterlerden Sinan; Mert Yazıcıoğlu tarafından, Kerem; Kubilay Aka tarafından, Osman; Selahattin Paşalı tarafından, Eda ise Alina Boz tarafından canlandırılmaktadır. Okulun İflah olmaz müdür yardımcısının Necdet karakterini ise Müfit Kayacan tecrübeleri ile canlandırmaktadır. Tabii ki de okulun muhteşem öğretmeni Burcu öğretmen Pınar Deniz ve beden eğitimi öğretmeni Kaan Urgancıoğlu aşkın  farklı bir boyutunu genç arkadaşlara anlatmak için rollerinde yerlerini almışlardır.

Yeni Sezon Nezaman Yayınlanır

Aşk 101 dizisi netflix dizilerinde olduğu gibi sezon olarak çekiliyor. 8 bölümlük ilk sezonunda arkasından diğer sezonun gelmesi beklenirken tüm dünyayı etkisine alan pandemi sürecinden dolayı dizinin çekimlerine ara verilmiştir. Şu anda pandemi sürecinin normalleşme çalışmaları üzerine televizyon dizilerinin yeniden çekilmeye başlamasının ardından netflix platformu da Haziran’da dizlerin çekimlerine başladı. Aşk 101 dizisi için de yakın bir tarihte yeni sezon duyurusunun yapılacağı beklenilmektedir Burcu öğretmen ve Kemal Öğretmen arasındaki aşık etme planının devamı örnek öğrencilerden İpek Filiz Yazıcı’nın canlandırılmış olduğu genç  Işık karakteri ve diğer uyumsuz karakterlerinin çalışmaları yapmak mi sezonda heyecan ile devam edecektir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.