Anadolu Rock

Anadolu rock; Halk müziği ile rock müziğinin karışımı olan bir müziktir. Türkiye’de Cem Karaca, Erkin Koray, Barış Manço ve Moğollar anadolu rock müziğinin öncülerinden olmuşlar ve ilk 45′liklerini dinletmişlerdir. Türkler, mp3 dinlerken Anadolu rock tarzını çok çabuk benimsemişlerdir.

İsimlerini sıraladığımız müzisyenler yurt dışındaki akımları ve gelişmeleri sürekli takip etmişlerdir. Sonraki yıllarda Kıraç yaptığı muhteşem müzik ve bestelerle Türkiye’de herkesimden insana rock’u sevdirmeyi başarmıştır. Anadolu rock müzik türü herkese hitap eder ve çoğu projeye uyum sağlar (dizi müziği, Online müzik dinle v.s) çok çeşitli soundlarla farklı tınılarıyla dinleyici için daima akıcıdır.

İlerleyen zamanla birlikte anadolu rockta gelişmiş ve daha çok kişi tarafından dinlenir duruma gelmiştir. Başka bir müziktir anadolu rock, diğerlerinden farkı bazen öfke bazen serzeniş en keskin olarak müzikle duyguları ifade ediş biçimidir.

Dinleyiciye ani bir çarpıcılıkla geçer bu müzikle yansıtılan duygular. Özellikle Kıraç bu anlamda günümüzün en başarılı isimlerindendir. Türk anadolu rock’ına daha nice eserler kazandırmasını diliyoruz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.