2021 Yılının Yerli Filmleri

2021 yılının yerli filmleri belli olmaya başladı. 2020 yılının kötü geçmesinin ardından sinemaya gitmek de hayal oldu. Filmleri, bazı platformlardan izlemek zorunda kaldık ancak yine de hiçbirinden mahrum kalmadık. 2021 yılında da vizyona girecek korku, gerilim, komedi gibi birçok türde yerli film bulunuyor. Heyecanla beklenen bu filmlerin neler olduğu, senaryoları, kimlerin oynayacağı gibi konular da merak konusu.

2021 Yılında Vizyona Girecek Olan Yerli Filmler

Plaza, 22 Ocak 2021 yılında vizyona girmiş ve dram türünde bir filmdir. Yönetmeni Anıl Geberi oyuncuları ise Onur Berk Arslanoğlu, Deniz Altan ve Adnan Devran’dır. Filmde emre karakteri tayini çıkmamış bir  öğretmendir. Mesleğini icra edemeyen öğretmen, ailesinin isteğiyle güvenlik görevlisi oluyor. Bankada güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlıyor ancak banka memnun kalmayarak plazada görevlendiriyor. 27 katlı plazada çalışan Emre dışında başka kimse yoktur. 12 saat boyunca tek kaldığı büyük plazada hiç olmayacak durumlarla karşılaşır.

12 Şubat 2021 tarihinde vizyona giren Lanetli Anlaşma filmiyse korku konulu bir filmdir. Yönetmeni Atakan Şatıroğlu, oyuncuları ise Alp Taş, Aslı Şimşek, Fırat Kaya’dır. Filmde Haluk ve Emin karakterleri kardeştir ve İzmir’de yaşarlar. Çocuk yaşta babalarını kaybetmişlerdir ve akrabalarıyla görüşmezler. Ancak bir gün amcaları İbrahim’in öldüğünü duyarlar. Ege’de bir kasabada villasının ise iki kardeşe miras kaldığı duyulur. Haluk ve Emin kız arkadaşlarıyla villada tatil yapmaya karar verir ancak beklemedikleri durumlarla karşılaşırlar.

Konusu Belli Olmayan Yerli Filmler

2021 yılının yerli filmleri arasında ilk sayacağımız Zalo filmidir. Filmin yönetmeni Necati Arslan ve oyuncuları Sermiyan Midyat, Kıvanç Baran Arslan ve Ersel Şibil’dir. Bu filmin konusu henüz bilinmiyor olmasa da oyuncu listesine bakıldığında kaliteli bir film olduğu belli oluyor.

Konusu belli olmayan bir diğer yerli film de Vay Babam Vay filmidir. Komedi türündeki bu filmin yönetmeni Gökhan Arı’dır. Oyuncuları ise Onur Yaprakçı, Altan Erkekli ve Füsun Demirel’dir. Bunun dışında İstanbul Muhafızları, Afife, Üç Harfliler: Nazar, Rafadan Tayfa 3, Kitab-ı Cin, Pilavüstü Aşk, Mini Fenomen, Enna: Kara Büyü, 4N1K Düğün gibi filmler de 2021 yılının yerli filmleri arasında konusu bilinmeyen filmlerdir.

Korku Türündeki Yerli Filmler

Korku türünden bir film olan El- Zebir, yönetmeni Sinan Uzun ve oyuncuları Mustafa Kara, Cemalettin Çekmece, Ada Mural olan bir filmdir. Filmde Tuğba karakteri evlilik hazırlığındaki genç bir kadındır çocukken tuhaf olaylar yaşamıştır ve yeniden aynı olayları yaşar. Düğün günü yaklaştıkça da olayların şiddeti artmaya devam eder. zebir, Tuğba’yı ele geçirmiştir ve nişanlısı da olayları çözmek istese de kendisi de tehlikeye girer. Ailesi Halim Hoca’ya giderek yardım ister ve hoca da geçmişte yapılan bir büyü olduğunu söyler. Yaşadıklarından kurtulması için büyünün bozulması gerekir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.