2021 Instagram Video İndirme

2021 Instagram video indirme çok merak edilen konular arasında geliyor.  Günümüzde Instagram, en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşabildikleri, başkalarının fotoğraf ve videolarını beğenebildikleri, yorum yapabildikleri ve özel olarak mesajlaştığı bir uygulamadır.

Çok fonksiyonlu olması sebebiyle de tercih edilen Instagram da hem şirket hesapları hem de normal kullanıcılar bulunuyor. Her türlü amaç için kullanılan platformda birçok farklı türde içerik de bulunuyor. Bazı sayfalar kendilerine konsept belirleyerek o yönde düzenli olarak paylaşım yapabiliyorlar. Takipçi sayısı yüksek olan sayfalar, bir nevi içerik üretiyor diyebiliriz. Bu içeriklerden beğendiklerimizi kendi profilimizde paylaşmanın da birçok yolu var.

Instagram Video

Instagram iki farklı kısımdan oluşuyor. Bunlardan biri normal post atmayken bir diğeri de hikâye dediğimiz, anılarımızın 24 saat sonra silindiği kısımdır. İki yerden de istenildiği zaman paylaşım yapılabiliyor. Post olarak attıklarınız silmediğiniz sürece kalır, hikâye olarak attıklarınız ise 24 saat sonra otomatik olarak silinir. Arşiv ismini alan bu bölümde, istediğiniz zaman sildiğiniz hikayelere ulaşabilir ya da videoları tekrar oynatabilirsiniz.

Postlarda da aynı biçimde silmeyi düşündüğünüz ancak profilinizde görünmesini de istemediğiniz fotoğrafları arşive kaldırarak istediğiniz zaman tekrar açabiliyorsunuz.  Instagram’da videoları uzun olarak veya boomerang dediğimiz kısa video şeklinde çekebiliyorsunuz.

Artık yeni çıkan özellikle Reels videoları da çekilebiliyor. Bunun özelliği ise dilediğiniz yerde videoyu çekmeye devam edebilmenizdir. Bu sayede birçok İnstagram kullanıcısı Vlog tarzı çekimler yapabiliyor.

Instagram Video Nasıl İndirilir?

İçerik üreticisi olarak nitelendirdiğimiz çok takipçili İnstagram kullanıcılarının beğendiğimiz gönderileri olabiliyor. Bu gönderileri paylaşmak için telefonunuza indirebileceğiniz birçok ücretsiz uygulama bulunuyor. Buradan video bağlantısını girerek istediğiniz kalitede indirebilir ve profilinizde paylaşabilirsiniz. Ayrıca uygulama indirmeden de videoları telefona indirebileceğiniz bazı web siteleri bulunuyor.

Android Cihazda Instagram Video İndirme

Android cihazınızda 2021 Instagram video indirme yapabilmek için Quicksave uygulamasını edinmeniz yeterli oluyor. Ücretsiz olarak edineceğiniz uygulama sayesinde dilediğiniz videonun URL’sini ilgili bölüme yazarak indirme yapabilirsiniz. Aynı zamanda Google Play Store’da edinebileceğiniz başka video indirme uygulamaları da bulunuyor.  Diğer tüm cihazlarda olduğu gibi Android’de de online olarak indirme yapabileceğiniz siteler de var.

IOS Cihazda Instagram Video İndirme

IOS cihazlarda da İnstagram üzerinde bulunan videoları kaydetmek için uygulama yer alıyor. App Store’a girerek buradan indireceğiniz uygulamalar yardımıyla istediğiniz videoyu telefonunuza indirebilirsiniz. Online olarak da kullanabileceğiniz video indirme programları bulunuyor. Bunlardan biri de Downloadgram’dır. İndirmek istediğiniz video veya fotoğrafın bağlantı adresini oradaki kutuya yapıştırdığınızda otomatik olarak indirme başlıyor.

Google eklentilerini kullanarak da indirme yapabilmeniz mümkün. Bunun için bu eklentileri yükleyerek etkin hale getirmeniz gerekiyor. Instagram’dan video veya fotoğraf indirmek için en çok kullanılan Google Chrome eklentisi ise Fotoğraf İndirici adındaki Instagram eklentisidir.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.