2021 Instagram Fotoğraf İndirme

2021 Instagram fotoğraf indirme için cihazlara göre farklılık gösteren birçok uygulama bulunuyor. Instagram, temelde fotoğraf ve video paylaşmak için kullanılan bir mecradır. En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, milyonlarca aktif kullanıcıya sahiptir. Bu kullanıcılardan bazıları kendi anıları dışında farklı içerikler de paylaşabiliyor.

Belli bir temaya göre ilerleyen sayfalar milyonlarca takipçiye sahip oldukları için her gün düzenli olarak paylaşım yapıyorlar. Bu paylaşımlardan beğendiklerini kendi profillerinde paylaşmak isteyen kullanıcılar da 2021 Instagram fotoğraf indirme nasıl gerçekleşir sorusunun cevabı aranıyor.

Android Cihazlarda İnstagram Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Android cihazınızda İnstagram üzerindeki bir fotoğrafı indirebilmeniz için Google Play Store’a girerek buradan İnstagram fotoğraf indirme araçlarından birini indirmeniz gerekiyor. Eğer paylaşmak için değil de sadece saklamak için fotoğraf indirme yapmak istiyorsanız bunu Instagram kaydedilenler özelliğini kullanarak da yapabilirsiniz. Bu bölüme kayıt edeceğiniz başkalarının gönderilerini istediğiniz zaman girip kontrol edebilir ya da paylaşabilirsiniz.

Telefon hafızanız yeterli değilse, bunu yapmanız daha mantıklı olacaktır. Uygulama indirmeden fotoğraf kaydetmenin bir diğer yolu da ekran görüntüsü almaktır. İndirmek istediğinizi fotoğrafa gelerek onu ekran görüntüsü almanız ve sonrasında fotoğraf düzenleyici ile sadece fotoğrafı kapsayacak şekilde kesme işlemini yapın. Bu fotoğraf kaydetmenin en basit yoludur.

Windows ve MacOS Üzerinden İnstagram Fotoğraf İndirme

2021 İnstagram fotoğraf indirme işlemini Windows veya MacOS cihazınız üzerinden yapmak istiyorsanız edinmeniz gereken program LightShot uygulamasıdır. Kurulumu yaptıktan sonra programı açın ve Instagram’a da girerek kaydetmek istediğiniz fotoğrafın üzerine gelerek klavyeden Print Screen tuşuna basın. Daha sonra programdan fotoğrafı çerçeve içerisine alarak kaydet yazısına tıklayın.

Ekran görüntüsü aldığınız fotoğrafı kaydedebilmenin bir diğer yolu da Paint kullanmaktır. Buraya gelerek yapıştır dediğinizde fotoğraf karşınıza gelecek ve buradan kırpma işlemi yaparak fotoğrafı kaydedebileceksiniz.

Programsız Instagram Fotoğraf İndirme

Program indirmeden Instagram fotoğraf indirmek istiyorsanız onun da yolu var. Tarayıcıdan gireceğiniz Instagram’da indirmek istediğiniz fotoğrafın bağlantı adresini kopyalayın ve daha sonra Download sitesine girerek buradan sayfanın ortasında bulunan adres çubuğuna kopyaladığınız adresi yapıştırın. Download seçeneğine tıkladığınızda istediğiniz fotoğraf inecektir. Bunu aynı zamanda Instagram videoları için de kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey indirmek istediğiniz fotoğrafı paylaşan sayfanın hesabının gizli olmamasıdır.

Site Kullanmadan Instagram Fotoğraf İndirme

Hiçbir program veya site kullanmadan da Instagram üzerinden fotoğraf indirebilmeniz mümkün. Bunun için indirmek istediğiniz fotoğrafa veya videoyu açın. Daha sonra adres çubuğundaki bağlantı adresinin önüne “0” koyun. Enter’a bastığınızda önünüze gelecek sayfadan indir seçeneğine gelerek fotoğrafı sağ tıklamanız halinde önünüze kaydet seçeneği gelecektir. Buradan indirmelerinizi yapabilirsiniz.

Instagram’daki her türlü içerik için bunu yapabiliyorsunuz ve çok kısa sürüyor. Çünkü Instagram üzerinden paylaşılan videoların da belli bir uzunlukta olması gerekiyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.