2019 Netflix’in En Yeni Dizileri

Netflix gittikçe gelişme gösteren ve film-dizi severlerin odağına oturmayı başarmış bir firmadır. Bu firmanın bünyesinde kendi yapımı olan ürünlerin bulunmasının yanı sıra klasik yapıtlar ve bağımsız filmler-diziler de yer alıyor. Sunduğu çeşitli seçeneklerle birlikte içerik zenginliği göz önüne alındığında tercih edilmesi imkansız bir platform halini alıyor.

Bu kadar tercih edilen bir platform olan Netflix, 2019 yılında da içerik üretmeye devam ediyor. Her kategoriden, farklı yaş gruplarını hedefleyen dizi ve filmlerin bu sene de yayımı devam etmektedir. 

2019 Yılı Dizileri

Sene başında piyasaya sürülen, 16 yaş ve üzeri genç kitleyi hedef alan Sex Education, 2019 yılının ilk ürünlerinden. Birinci sezonu seyirciye sunuldu ve oldukça beğeniyle karşılandı. Sekiz bölümden oluşan bu gençlik dizisinin başrolleri Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Emma Mackey, Connor Swindells, Kedar Williams-Stirling, Alistair Petrie tarafından paylaşılıyor. Gillian Anderson’ın seks terapisti olarak rol aldığı dizi de, annesinin terapist olmasından kaynaklı bilgisi yüksek olan Otis’in arkadaşı tarafından seks terapisi kliniği açmaya teşvik edilmesi konu alınır. İngiliz yapımı bir komedi olarak hedef kitlesine sunulmuştur. 

Ocak ayında piyasaya sürülen bir diğer yapım çocuklar için tasarlanmış bir animasyon dizi olan Carmen Sandiego’dur. Oyuncu kadrosunda Gina Rodriguez ve Finn Wolfhard’ın bulunduğu dizi Çocuk, Kanada Dizileri ve Çizgi Film türlerine dahil edilebilir. İlk sezonu 35 ile 20 dakika arasında değişme gösteren süreleriyle dokuz bölümden oluşmaktadır. Konusu ise 80’lerin bilgisayar oyunundan anımsanacak, diziye adını veren ünlü hırsız Carmen Sandiego ve geçmişiyle ilgilidir. 

Netflix açısından bir ilki gerçekleştiren bir ürün olan Jinn, yaratıcıları Mir-Jean Bou Chaaya, Elan Dassani, Rajeev Dassani’nin olan bir Arap dizisidir. Netflix’in ilk Arap dizisi olan bu yapıt Gençlik, Gerilim, Drama Dizileri kategorilerinde yer alıyor. Oyuncu kadrosunu ise Salma Malhas, Sultan Alkhail, Hamzeh Okab ile başlayan bir kadro oluşturuyor.  Antik Petra kentine yapılan okul gezisi esnasında gelişen doğaüstü olayları konu alan yapıt gençleri hedef kitlesi olarak seçmiş bulunmaktadır. 

Netflix’in çocuklar için hazırladığı bir diğer dizi olan Rilakkuma ve Kaoru, 7 yaş sınırı taşıyan ve Japonların imzasını barındıran bir yapıttır. Anime olarak değerlendirilen dizi daha çok animasyon tarzı tasarıma sahip bulunmaktadır. Başrolleri Mikako Tabe ve Soki Matsumoto ile başlayan uzun bir listeye sahiptir. 10 ile 15 dakika arasında değişim gösteren bölüm süreleri ile birlikte dizi toplam 13 bölümden oluşmaktadır. Sıradan hayatı temeline alıp bunu ortadan kaldırmak için oyuncak ayı Rilakkuma üzerinden bir arkadaşlık konu ediliyor. 

2019 İçin Beklenen Listesi

Planlanan projelerin çoğu yayın hayatına geçirilmiş olsa da Netflix’in hala yayınlanması beklenen The Last Dance gibi dizileri mevcuttur. Bu dizilerin bazıları hakkında yayın tarihi ve detaylar konusunda bilgi sahibi olmakla beraber bazılarını ise her şeyden habersiz, merakla beklemeyi sürdürmekteyiz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.