Mobil e-ticaret

Amerika’da mobil araçlarla internete girme olayı günlük hayatta gün geçtikçe artış gösteriyor. E-ticaret  firmasının araştırmasına göre, bu yıl seksen milyondan fazla cep telefonu kullanıcısı sahip oldukları cihazlarla internete girecek.Bu sayı bütün cep telefonu kullanıcılarının yüzde otuz beşi ve Amerika nüfusunun yüzde yirmi yedisi demektir.

mobil ticaret

mobil ticaret

    Fakat mobil araçlarla online alışveriş aynı hızda bir artış göstermemektedir. E-ticaret firmasının araştırmasına göre; Mobil ticaret daha yolun başında.Cep telefonun kullanıcılarının mobil internet araçlarını sanal alışverişte fazla kullanmamalarının sebepleri arsında işlemlerin yavaş gerçekleşmesi,ürünlerin kolay bulunamaması ve kredi kartlarıyla güvenli girişin sağlanmaması yer alıyor.E-ticaret şirketine göre internet erişimli cep telefonu kullanıcıları genellikle bu cihazları hava durumunu öğrenmek,haberleri okumak ya da film vakitlerinden haberdar olmak  için kullanıyorlar.

   E-ticaret şirketinin analizleri bu alanda daha başlangıç aşamasında olunduğunu  fakat mobil e-ticaret pazarının  kesinlikle hızlandığını gösteriyor. Mobil e-ticaret alanında en önemli sorun kredi kartlarının güvelik desteği olarak görülüyor. Bu sorunun üstesinden gelindikten sonra işlemlerin yavaş olması,ürünlerin rahat görülememesi gibi sorunlar çok fazla önem arz etmiyor.Çünkü artık mobil internetin yayıldığı günümüzde siteler sayfalarını hem bilgisayarlar hem de mobil araçlar için düzenliyorlar yada  düzenlemek zorunda  kalacaklar.

Kaynak: Proticaret.net

Etiket(ler): , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir