Ev Temizliği

Ev temizliği için pratik yöntemler

Evinizin görünümü sizler için çok önemli olduğunu biliyoruz fakat sağlık şartlarına uygun olarak yapılmayan temizlikler bizlerin gelecekteki sağlık sorunlarımıza neden olabilir.

Temizlik yapılırken bir odanın temizlenmesi diğer odanın temizlenmemesi gibi bir durumda, temizlediğiniz oda için faydalı bir temizlik olduğunu sanmayınız. Özellikle de koltuklarınız için bu durum ayrı bir önem taşımaktadır.

 

Koltuklarınızın kumaşları, sizlerin elektriğini alarak bütün tozu kendisine çekmektedir ve diğer odaların temizlememeniz, koltuklarınızın üzerlerinde çok kısa bir sürede aynı görünümü geri kazanacaktır.

Koltuklarınızı temizlerken iyice bastırarak çok iyi temizlediğinizi düşünebilirsiniz. Koltuk temizleme insan gücüyle kolay kolay başarılamaz. Koltukların içindeki süngerler zaman geçtikçe bütün kirleri içine çekecektir ve siz üzerlerini temizlediğinizde, süngerlerde birikmiş olan kir yine koltuklarınızda muhafaza edilir. Siz koltuklarınza oturduğunuzda, sizin yapmış olduğunuz baskı, kirlerin havaya karışmasına neden olacaktır.

koltuk yıkama firmalarındaki ekipmanlar, sizlerin rahat ve huzurlu bir biçimde koltuklarınıza oturmanızı sağlayacaktır. Koltuklarınız için boşa kürek çekmeyeniz.

Takip edilen ,